4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF

AKKUŞ’TA BİR MAHALLE KARANTİNAYA ALINDI..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
AKKUŞ’TA BİR MAHALLE KARANTİNAYA ALINDI..
Ordu il sağlık müdürlüğü yaptığı bir açıklamada Akkuş ilçesinde görülen Koronavirüs salgını nedeniyle bir mahallenin karantinaya alındığını açıklayarak, “Rehavete Kapılmak Covid-19 mücadelesinde ağır bedeller ödememize sebep olabilir” diyerek il dışından gelen vatandaşlarla ilgili bir açıklamada bulundu.

İstanbul’dan ilimiz Akkuş İlçesine ziyaret için geldikleri tespit edilen iki vatandaşımız semptom göstermedikleri halde koronavirüs taşıyıcısı çıktı. Temas ettikleri kişilerde görülen semptomlar nedeniyle yürütülen filyasyon çalışmaları sonucunda, Damyeri Mahallesinde toplam 21 vaka tespit edildi ve mahalle karantinaya alındı. Kesin vaka sayısını tespit etmek için filyasyon ekiplerimiz saha çalışmalarına devam ediyor.

Bu somut olay bize gösteriyor ki, normalleşme sürecini sürdürülebilir hale getirmek için kişisel önlemlerimizi alarak, rehavete kapılmamamız gerekiyor. Koronavirüs vakaları aşılama çalışmaları neticesinde azalmış olabilir ama salgın henüz bitmedi. Herkesin rehavete kapılmadan kontrollü bir sosyal hayat benimsemesi ve sırası gelen herkesin mutlaka ama mutlaka aşı olması gerekiyor. Unutmayalım; salgın azaldı ama henüz bitmedi!

Yaklaşmakta olan Kurban bayramı ile içinde bulunduğumuz fındık, yayla sezonunda, düğünlerimizi yapmaya başladığımız bu günlerde, il dışından gelmiş ve gelecek olan vatandaşlarımız olası bir virüs taşıyıcısı olması durumunda birçoğumuzu riske atabileceklerdir. Bahsettiğimiz somut olaydan da daha net anlaşılacağı gibi semptom göstermeyen kişiler virüsü taşıyıp, yakınlarına bulaştırmakta, yakın olmaya çalışırken üzülmemize sebep olabilmektedir. Kendinizi ve sevdiklerinizi riske atmayın. Lütfen size en yakın sağlık kuruluşuna başvurarak aşınızı olun, toplumsal bağışıklığa katkıda bulunun.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
BAŞKAN ŞAHİN İKİNCİ 500'E GİREN FİRMALARA TEŞEKKÜR ETTİÖnceki Haber

BAŞKAN ŞAHİN İKİNCİ 500'E GİREN FİRMALAR...

"Bir lira faiz, bir lira borç yapmadık, bir lira kredi çekmedik.."Sonraki Haber

"Bir lira faiz, bir lira borç yapmadık,...

Facebook Yorum

Yorum Yazın