4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

Akkuş Şeker Fasulyesinin taban satış fiyatı belli oldu..

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
Akkuş Şeker Fasulyesinin taban satış fiyatı belli oldu..
Akkuş ilçesinde üretimi yapılan Coğrafi işaretli, organik tarım metoduyla üretilen Milli ürünümüz Akkuş Şeker Fasulyesinin 2023 yılı taban fiyatı açıklandı.. Bu sezon Akkuş Fasulyesi Kg.150 ile 200 TL arasında satılma kararı alındı.

HABER : SEYFULLAH  GÜL

Akkuş Fasulyesiinin hasat dönemine yaklaştığımız bu günlerde üretim maliyetleri ve iş güçlüğüce dikkate alınarak Fasulyenin pazar satış fiyatını belirlemek üzere Coğrafi işaretli çalışma alanı içinde bulunan 19 mahalle Muhtarları ile bir  toplantı gerçekleştirildi.

Akuş Ziraat Odası Başkanı Ahmet Kaya ve Mahalle muhtarlarından oluşan Akkuş şeker, kuru fasulyesi komisyonu bu yıl satış fiyatlarını belirledi.

Akkuş Ziraat odasında gerçekleşen toplantıya Ziraat Odası Başkanı Ahmet Kaya ve Mahalle muhtarları katıldı.

Akkuş Ziraat Odası Başkanı Ahmet Kaya yaptığı açıklamada, “Fasulyemizin Ziraat Odası Başkanlığımızın alım şartlarını, üreticinin pazara ürününü çıkarabileceği şartları değerlendirerek, kuru arazide yetiştirilen oturak fasulyemizin pazar satış Kg. fiyatını 150.00 Tl.den, Sulu arazide yetiştirilen sırık Çangal fasulyemizin pazar satış Kg. fiyatını 200.00 Tl’den, yeşil fasulyemizin KG. fiyatını da 85 Tl ‘den satılması uygun görülerek açıklanmıştır.” denildi.

Tüketicilerim her Akkuş fasulyesi diye pazarlarda satılan fasulyelere emin olmadıkça rağbet göstermemeleri, Akkuş Ziraat Odası Başkanlığı ile irtibata geçmeleri durumunda kargo yolu ile talepleri temin edileceği belirtildi.


CHP. İlçe başkanı Bulut Gürsoy’dan umut verici açıklamalar..Önceki Haber

CHP. İlçe başkanı Bulut Gürsoy’dan umut...

Başkan Hilmi Güler’den 19 Eylül mesajı..Sonraki Haber

Başkan Hilmi Güler’den 19 Eylül mesajı....