4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

Akkuş ilçesinde Şap hastalığı salgını nedeniyle 9 Mahalle karantinada..

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
Akkuş ilçesinde Şap hastalığı salgını nedeniyle 9 Mahalle karantinada..
Ordu’nun Akkuş ilçesinde bazı mahalleler ‘Şap Hastalığı’ nedeniyle karantina altına alındı! İlçenin 9 Mahallesi Hayvanların sağlığı açısından karantina altına alındı.

Akkuş İlçe tarım Orman Müdürlüğü sosyal medya hesabı üzerinden Karaçal Mahallesinde büyükbaş hayvanlarda şap hastalığı tespit edildiğini ve birçok mahallenin karantina altına alındığını dile getirdi.

Akkuş İlçe tarım Orman Müdürlüğü, sosyal medyada karantina altına alınan mahalleler hakkında şu bilgileri paylaştı; “Sn. Yetiştiricilerimiz alınan hastalık ihbarı üzerine, Ordu İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerimiz ile gerçekleştirilen işletme ziyaretinde Karaçal Mahallesinde klinik olarak Şap Hastalığı tespit edilmiştir. Buna ilişkin hastalığın resmi çıkış bildirimi sistem üzerinden gerçekleştirilmiştir. Sonuç olarak ikinci bir karara kadar Karaçal, Yukarıdüğencili, Çaldere, Çamalan, Gedikli, Ketendere, Gökçebayır, Düğencili ve Akkuş Merkez Mahallelerinde Gözetim/Karantina gereği hayvan hareketlerine kısıtlama konulmuştur. Yetiştiricilerimize ivedilikle duyurulması ve bu kısıtlamaya ilişkin yasağa riayet etmeleri hususunda uyarılması gerekmektedir. Karantina bölgesi ilan edilen mahallelerde aşılama çalışmaları önümüzdeki hafta itibariyle başlayacaktır.” denildi.

Kaynak: ÜnyeNethaber


Ordu’da Fındık toplama tarihleri açıklandı..Önceki Haber

Ordu’da Fındık toplama tarihleri açıklan...

Ordu’nun tek gerçek Milletvekili Naci Şanlıtürk..Sonraki Haber

Ordu’nun tek gerçek Milletvekili Naci Şa...