4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

AKILLI ŞEHİR YAPARKEN MİLLETİ DELİ ETMEYİN..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
AKILLI ŞEHİR YAPARKEN MİLLETİ DELİ ETMEYİN..
Ordu’yu akıllı şehir yapmak için Ordu Büyük Şehir Belediyesi ile Turkcel Superonline ve Huawei arasında 2019 yılında imzalanan protokol gereği sokak kazıları devam ediyor. Ancak, akıllı şehir yapmak için yapılan kazılar o yörede oturan vatandaşları deli ediyor ve şikâyetlere neden oluyor.

Genellikle Ordu’nun bir çok Mahallelerinde yoğun yol ve sokak kazı çalışmalarıyla devam eden projede iş ve insan güvenliği sağlığı ile huzuru  konuları adeta yok sayılıyor. Son zamanlarda Karapınar ve Akyazı Mahallelerinde yapılan kazılar sonucu açılan çukurların kapatılmaması büyük tepkilere neden oluyor. Akıllı şehir yapalım derken insanlar deli ediliyor.

Bu görevi üstlenen ve Kenti akıllı kılmak adına yapılan kazıların yarım bırakılması ve çalışan görevlilerin ihmalleri sonucu akıl yoksunu uygulamalarla kentin altı üstüne getiriliyor. Örneğin fotoğraflarda görünen bölgeler, Karapınar ve Akyazı mahallelerinde 15 gün önce açılan kanallar ve çukurlar hala açık duruyor. Araçlar insanlar yol alamıyor. Gaz, elektrik, temiz su ve atık su hatları da geçen Karşıyaka Bulvarı altından anayol altından basınçlı sondaj ile kablo döşeniyor. Sıvı ve depreme dayanıksız zemin üzerindeki binalar ve binalarda yaşayanlar riske atılıyor. Büyük kaza ve patlamalara da davetiye çıkarılıyor.

Yaptığımız araştırmalara göre çalışan kişi ve görevlilerin yabancı uyruklu olması muhtemel ucuz işgücü küresel şirketler Huawei ve Turkcel in tercihiyle işe koşuluyorlar. Güvenlikten ve tedbirlerden haberleri ve bilgileri yok. Yollara ve insanlara zarar veriyorlar insan hayatını riske atıyorlar.

Yapılan bu çalışmalar nedeniyle kentin altına fiber kablo üstüne kablosuz frekanslar ile insan sağlığı hiçe sayılıyor...Yetkililerin herhangi bir görünmez kaza yaşanmadan bu çukurları acilen kapatılarak bir an önce tehlikelerin önüne geçilmesi isteniyor.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
PERŞEMBE’Lİ BALIKÇILARA SİLAHLI SALDIRI BİR KİŞİ ÖLDÜ..Önceki Haber

PERŞEMBE’Lİ BALIKÇILARA SİLAHLI SALDIRI...

Celal Tezcan, “İnsan Köpeği ısırırsa haber olur”Sonraki Haber

Celal Tezcan, “İnsan Köpeği ısırırsa ha...

Facebook Yorum

Yorum Yazın