İnka Tescil İnternet Hizmetleri
İnka Tescil İnternet Hizmetleri

AK Partili kadınlar sokak dostlarına sahip çıktılar..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
AK Partili kadınlar sokak dostlarına sahip çıktılar..
AK Parti Ordu il kadın kolları başkanı Ayşegül baysal : “Haydi sen de sokaktaki dostlarımız için kapının önüne bir kap su, bir kap mama bırak!” çalışması başlatarak sokak hayvanlarına sahip çıktılar. Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı tarafından organize edilen ve 81 ilde aynı anda bugün saat: 13.00 de ”Sokak Hayvanları Farkındalık Çalışması” basın açıklaması yapıldı , Altınordu İlçesi Atatürk Parkı önünde yapılan basın açıklamasında , İl Kadın Kolları Başkanı Ayşegül Baysal Sahipsiz, sessiz can dostlarımız, sokak hayvanların yanındayız dedi.

Allah rızasını gözetmek, kendimizin olduğu kadar başkalarının ve yaratılmış diğer canlıların hayatlarını da gözeterek “yaratılanı severim yaradandan ötürü!” düsturunca yaşamak ve dünyayı güzelleştirmektir.

Bizler AK Kadınlar olarak, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığımızca organize edilen, 81 ilimizde eş zamanlı olarak düzenlenen bu Basın Açıklamasını; sahipsiz, sessiz can dostlarımız sokak hayvanlarının beslenme ihtiyaçlarının karşılanması, toplumsal duyarlılığı artırmak ve dikkat çekmek amacıyla açıklamaktan gurur duyarız.
Bizlerin görevi, Allah rızasını gözetmek, kendimizin olduğu kadar başkalarının ve yaratılmış diğer canlıların hayatlarını da gözeterek “Yaratılanı severim yaratandan ötürü!” düsturunca yaşamak ve dünyayı güzelleştirmektir. Dünya sahibi insanoğlu değildir. Bu mavi gezegende bizim kadar Yüce yaratıcının yaratmış olduğu diğer canlıların ve gelecek nesillerinde yaşama hakkı vardır. Bu hakka saygı göstermeli emaneti yarınlara güzel bir şekilde taşımalıyız. Dünyayı bizimle paylaşan can dostlarımıza değer vermeli, onları korumalı ve hayatı onlarla paylaşmalıyız.

Seslerini duyuramayan sahipsiz hayvanlar, yaz mevsimi ile beraber gelen sıcak havanın getirmiş olduğu yemek, barınak ve su bulma gibi zorluklarla mücadele etmektedirler.
Özellikle pandemi ile beraber gelen kısıtlamalarda ve mevsimin de etkisiyle sıcaktan çok fazla etkilenen can dostlarımız ya bitkin düşüyor veya yaşamlarını kaybediyorlar.
İki cihan serveri sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (SAV) hadis-i şerifinde "Bu dilsiz hayvanlar hakkında Allah'tan korkun!" diyerek bizleri uyarmıştır.

Sahibi Allah olan sokak hayvanları için, belirli günlerde “Bir Kap Su, Bir Kap Mama”kampanyasına biz de AK Kadınlar olarak destek oluyoruz. Buradan ilimizdeki gani gönüllü vatandaşlarımıza sesleniyoruz.

HAYDİ SEN DE SOKAKTAKİ DOSTLARIMIZ İÇİN KAPININ ÖNÜNE BİR KAP SU, BİR KAP MAMA BIRAK!”

Bu merhamet çağrısına kulak veren, duyarlılık gösteren ve bizlerin çağrısına destek veren tüm vatandaşlarımızı gönülden kutluyoruz dedi. Basın açıklamasından sonra şehrin bazı yerlerinde sokak hayvanlarına mama ve su verildi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Yeni çözüm. Sivrisinekleri Balıklar yok edecek..Önceki Haber

Yeni çözüm. Sivrisinekleri Balıklar yok...

Sınava girecek öğrencilere virüs önlemleri..Sonraki Haber

Sınava girecek öğrencilere virüs önleml...

Facebook Yorum

Yorum Yazın