4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

AK Partili başkanlardan Perşembe için okul isyanı..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
AK Partili başkanlardan Perşembe için okul isyanı..
AK Partili Perşembe Belediye Başkanı Mustafa Sayım Tandoğan ile AK Parti Perşembe ilçe başkanı Mehmet Çalış, ilçeye Fakülte yapım sözü verdiği halde sözünü yerine getirmeyen Ordu Üniversitesi rektörü, Prof. Dr. Ali Akdoğan’a seslenerek adeta isyan ettiler. Bu konuda bir basın açıklaması yapan Başkan Tandoğan, Adalet yüksek okulunun Perşembe’de açılması çağrısında bulunarak rektörü eleştirdi. AKP’li iki başkan, kendi iktidarlarında hizmet getirmek için basın açıklaması yapmak zorunda kaldı.

Perşembe Belediye başkanı Tanoğan, bugün Kacalı Mahallesinde bulunan halen kapalı olan  Özel Perşembe Bilgi mesleki ve Teknik Anadolu binası önünde toplanarak bir basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasına AK Parti ilçe başkanı Mehmet Çalış, Belediye meclis üyeleri, Şoförler odası ve esnaf odası başkanı Ali Şahin, Ziraat odası başkanı Arslan Soydan, STK temsilcileriyle bir çok mahalle muhtarları ile bazı vatandaşlar katıldılar.

TANDOĞAN, AKDOĞAN’A SESLENDİ..

Perşembe Belediye başkanı Tandoğan, Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.  Ali Akdoğan ve Üniversite Senatosuna seslenerek, “Daha önce Perşembe’ye  Turizm Fakültesi isteğinde bulunduk. Turizm Fakültesi de  Güzelyalı’ya gitti. Ordu Üniversitesi kurulmadan önce ilçemizde 19 Mayıs Üniversitesine bağlı Fen Edebiyat Fakültemiz vardı. Ordu Üniversitesi kurulduğunda bu üniversitenin kampüs içinde kurulması gerektiğini beyan ederek size Perşembe’ye mutlaka bir üniversite veya Meslek Yüksek Okulu kazandıracağız diye söz verdiler. Fen Edebiyat Fakültemizi  de buradan Ordu’ya,  Ordu Üniversitesi kampusu içine taşıdılar. Ama Perşembe’ye, Perşembelilere  bizlere verilmiş sözleri vardı bu sözlerini yerine getirmediler. Bizler bugün  o sözlerin tutulmasını ve sözlerin karşılığını yerine getirmeleri için burada toplanmış bulunuyoruz”dedi.. Tandoğan, bize verilen sözler bu zamana kadar yerine getirilmedi diyerek, yaptıkları  başvurulara da bir cevap verilmediğini ifade etti..

“ÜÇ KEZ REKTÖRE GİTTİK”

Başkan Tandoğan açıklamasının devamında kullanılmayan ve atıl durumda bekleyen binaların değerlendirilmesi talebinde bulunduklarını ifade ederek, Orduya Güzelyalı Mahallesine kurulan Turizm Fakültesinin  Perşembe’ye Perşembelilere yakışacağını bu ilçenin Cittaslow Sakin Şehir olması bu statüye tabi olması nedeniyle  Turizm Bakanlığınca  Turizm bölgesi ilan edilmesi sebebiyle  Turizm Fakültesinin Perşembede olmasını  ve burada sosyo-ekonomik yönden  daha verimli olabileceğini düşündük  ve bu vesile ile Ordu Üniversite Rektörlüğüne  iki üç sefer heyet halinde  İlçe Kaymakamımızla, Perşembe’nin ileri gelenleri ile  sivil toplum kuruluşlarımızla, meclis üyelerimizle beraber üç sefer gitmemize rağmen  bu istediğimiz ilgi görmedi ve en sonunda Turizm Fakültesini Altınordu’ya  kurulması için karar aldılar. Onu da saygıyla karşıladık,  olabilir dedik. Biz bundan da vaz geçtik.  Şimdi biz diyoruz ki Perşembe’ye verilen sözün yerine getirilmesini talep ediyoruz . Bunun içinde şu an yüzde 99 öğrenci doluluk oranı ile çalışan Adalet Meslek Yüksek Okulunu  Perşembe’ye istiyoruz. Bunun için her türlü alt yapımız var  eski Fen Edebiyat Fakültesinin bulunduğu bina şu anda atıl durumda boş olarak bekliyor, bir tanede yine yurt binamız var, o da müsait durumda bekliyor. Bizler Perşembeli olarak öğrencilerimizin burada her yönden rahat edebilmeleri için her türlü fedakarlığa razıyız.  Onların yaşam standartlarına uygun yurt yapmayı da taahhüt ediyoruz  bu binaların değerlendirilmesini istiyoruz”dedi..

REKTÖR BİZE DE SÖZ VERMİŞTİ..

SÖZÜNÜ YERİNE GETİR!..

Bu konuda daha önce de gazetemize yapılan talep, istek ve şikayetler doğrultusunda Ordu Üniversitesi rektörü Prof. Prof. Dr. Ali Akdoğan’a sorduğumuzda ise, “Perşembe ilçemiz eğitimde en güzel ve en büyük yatırımı hak ediyor.  Turizm fakültesinde veya benzer yüksek okullarda öğrenci sayıları az oluyor. Perşembe’mize öğrenci sayısı çok olan bir fakülte açacağız”demişti.

“FAKÜLTE AÇILMAZSA ART NİYET ARARIZ”

Perşembe Belediye başkanı M. Sayım Tandoğan, açıklamasının devamında “Perşembe Sosyo-ekonomik olarak da güçlü bir ilçemiz ve Perşembe Ordu’ya çok yakın, sosyal yaşantısıyla, tabiatıyla doğal güzelliği ile ve yerleşimi ile Ordu ile yakın ilişkisiyle Öğrencilerinde tercih sebebi olacaktır. Biz de Belediye olarak elimizi taşın altına koymaya hazırız öğrencilerimizin de tüm ihtiyaçlarını karşılayabileceğimizin sözünü veriyoruz” dedi..

SON SÖZÜ VE SON KARARI BEKLİYORUZ..

PERŞEMBE’LİNİN SABRI TAŞIYOR..

Ordu’nun ilçeleri arasında en az yatırımı ve hizmeti alan Perşembe ilçesinin yöneticileri ve Perşembe halkı bundan sonra bundan sonra son sözü söyleyecek yetkililerin cevabını bekliyor. Nüfusu ve ekonomisi bakımından gittikçe  küçülen ve bir çok hizmetlerden mahrum bırakılan Perşembe halkının sabrı da taşmaya başladı.

Çünkü bu açıklamayı ve çağrıyı yapan iktidar partisinin AKP’li  Belediye başkanı ve ilçe başkanı ile kendi partilerine yakın isimlerden oluştuğuna göre, bir yönetici kendi iktidarından bir  hizmet  alamıyorsa, muhalefetin ve halkın alması da düşünülemez ve  bir beklenti içinde olması da sonuçta hayal kırıklığı yaratır.


 • 0
  SEVDİM
 • 2
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 1
  KIZGIN
Çambaşı göleti iki gence mezar oldu..Önceki Haber

Çambaşı göleti iki gence mezar oldu..

Altınordu Belediyesinden, Bin Şoför esnafa yakıt desteği..Sonraki Haber

Altınordu Belediyesinden, Bin Şoför esna...

Haber Yorumları

 • Mehmet YÜKSEL21-05-2021 22:59

  Sayın Başkanım;.Sizleri can'u gönülden destekliyor ve başarılar diliyorum.

Facebook Yorum

Yorum Yazın