3- CMİLE EV
4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

AK Parti Milletvekili Mahmut Özer Paralı basınla buluştu.

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
AK Parti Milletvekili Mahmut Özer Paralı basınla buluştu.
Gazetemize kapıları kapalı olan AK Parti Ordu il başkanlığı 14 Mayıs seçiminde 1. sırada Milletvekili seçilen Tokat’lı Mahmut Özer, seçimde 3-5 lira verip da yalan yanlış haberlerini yaptırdığı Ordu’nun parayla besleme basını Mahmut ağabeyleri ile sabah kahvaltısında bir araya geldiler.

AKP. Ordu il başkanlığının Halit Tomakin yönetimi tarafından  gazetemize karşı alınan  tavır, davranış ve ayrımcılık yeni yönetim döneminde de aynen devam ediyor.

MUSTAFA HAMARAT ÇALIŞTI, MAHMUT ile KAYNAK KAZANDI..

14 Mayıs seçimlerinde 1 ve 2. sıradan Ordu dışından Tokat’lı  Milli Eğitim bakanı Mahmut Özer, bakanlık gücünü kullanarak Trabzon’lu İbrahim Uful Kaynak, Ünye’li Mustafa Hamarat’ın gece-gündüz çalışmaları  ve C. Başkanı R. Tayyip Erdoğan’ın markası ile milletvekili seçildiler. Ancak, önümüzdeki 28 Mayıs C. Başkanlığı seçimleri için Mahmut Özer’i  adeta korku ve tedirginlik sararak, seçim kampanyası döneminde para dağıttığı besleme basını ile bir araya gelerek destek istedi. Seçim çalışmalarında kendisinin 3. sırada olması ve kaybetme korkusu yaşayan Mustafa Hamarat da yerel basına dağıttığı paralarla büyük çalışma ve gayret göstermesi sonucu meclise gitmeyi başardı.

GÜLTEKİN KURTÇUL AYRIMCILIĞA ORTAK OLDU..

Ordu’da radiyacı  olan Gültekin Kurtçul adlı bir kişi gazeteci sınıfına girerek, önce Ordu Ticaret odası yönetiminde aldığı görevden sonra ilk işi gazeteciler arasında ayırımcılık yapmak oldu ve odanın basın kaynağını kendi yandaşlarına aktardı.  Daha sonra bizim sayemizde AKP İl başkanlığı görevinden alınan Halit Tomakin yönetiminden sonra,  yeni yönetimde görev alarak basından sorumlu oldu.

Seçim döneminde  kendisine büyük işler düşen Gültekin efendi de yine gazetemizi saf dışı bırakarak, Ordu’daki yerel basını arayarak, sana 3 vereceğiz, sana 5 vereceğiz, bizi destekleyin diyerek parti adına  epeyce para dağıttı. Seçim çalışmaları boyunca partinin haber ve reklamlarının yapılmasını sağladı.

KAHVALTILI TOPLANTIDA HAYAL KIRIKLIĞI..

Ayırımcılık yapılan Ordu basını ile sabah kahvaltısında buluşan Mahmut ağabeyleri ve ekibi adeta hayal kırıklığı yaşadılar. Çünkü, Ordu basını partide basından sorumlu  Gültekin beyin yaptığı ayırımcılığa ve dengesizliğe karşı büyük tepki göstermesi nedeniyle  gazetecilerin fazla ilgi göstermemesi ve hatta AKP. Yönetiminden de kimsenin katılmayışı büyük bir hayal kırıklığı yaşatarak Mahmut Özer’in yalnız kalmasına ve   28 Mayıs C. Başkanlığı seçimleri öncesi morallerin bozulmasına neden oldu. Kahvaltıda Mahmut ağabeylerinin moralleri bozulsa da kimseye çaktırmamaya çalıştı.

BUNUN BEDELİNE KİM KATLANACAK…?

Cumhurbaşkanımız ve yeniden aday olan R. Tayyip Erdoğan kaza maza bu gibi hatalar  nedeniyle seçimi kaybederse, Ordu’da oyları düşerse, bu hatanın, bu yanlışın, bu ayrımcılığın ve paralı basınla yanlı tutum ve davranışların bedelini kim ödeyecek? Bunun hesabını kim verecek? Milletvekili seçilseler de Ordu’yu ve Ordu’luyu daha yeni tanımaya başlayan, herkesin huyunu, suyunu bilmeyen Mahmut Özer ve İbrahim  Ufuk Kaynak beyleri nasıl bir yalan konuşarak ikna edeceksiniz?

MAHMUT ÖZER’İN AÇIKLAMASI..

AKP Ordu milletvekili Mahmut Özer toplantı ile ilgili yaptığı açıklamasında, “Ordu'da görev yapan yerel ve ulusal basınımızın temsilcileriyle kentimiz ve ülkemizin gündemine ilişkin hasbıhâl etmek üzere kahvaltıda buluştuk. Ordu'muzun ve ülkemizin refah ve kalkınmasında fikri, önerisi, eleştirisi olan herkesi dinleyecek, birlikte yürüyeceğimiz yolları istişarelerimizle aydınlatacağız. dedi..

Fakat, sayın Özer, içinizde nasıl ayırım fikirli, taraflı kişilerin tutum ve davranışlarını, kimler ne dümenler çevirdiklerini bilmiyorsanız sizi uyarıyoruz. Yoksa 28 Mayıs seçimlerinin sonucunda hayal kırıklığı yaşamanızı istemiyoruz. Birileri mutlaka bir bedel ödeyecektir..


ALTINORDU’DA MUHTEŞEM BİR KONSER VAR..Önceki Haber

ALTINORDU’DA MUHTEŞEM BİR KONSER VAR..

ORMEK Kursuna katılan kadınlar ürünlerini sergilediler..Sonraki Haber

ORMEK Kursuna katılan kadınlar ürünleri...