4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

AK PARTİ KONGRESİNDE PANKARTLI PROTESTO GÖSTERİSİ..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
AK PARTİ KONGRESİNDE PANKARTLI PROTESTO GÖSTERİSİ..
Ordu AK Parti İl başkanlığının bugün 7. olağan kongresi yapıldı. Kongrede kim ne söylemiş, kim ne konuşmuş, yönetime kim seçilmiş bizi hiç ilgilendirmiyor. Ancak, daha önce atama ile gelen Halit Tomakin tek aday olarak üyelerin oyu ile mecburen yeniden AKP Ordu il başkanlığına seçildi. Hayırlı uğurlu olsun diyoruz. AK Partinin en cesaretli üyesi de Özlem Yıldırım Ercan olduğu ortaya çıktı.

AK Parti Ordu il kongresinde gazetemiz sahibi Osman Şahin, Gürgentepe Belediye başkanı Yaşar Şahin’in kendisine telefonla ettiği küfürlere karşı bu zamana kadar, Cumhurbaşkanlığına, İçişleri bakanlığına ve AKP genel merkezine yaptığı çağrılara ve şikayetlere cevap verilmeyince olayı kongrede açtığı yazılı bir pankartla protesto etti.

AK Parti Ordu il başkanı Halit Tomakin’in konuşma yaptığı sırada elindeki “ANAMA, KARIMA KÜFÜER EDEN BELEDİYE BAŞKANI İSTEMİYORUM”“Yerel basın demokrasinin temel direğidir, K. Atatürk” yazılı pankartı açarak izleyicilere ve protokole gösteren Osman Şahin’e ise ilk müdahale AKP yönetiminin en başarılı ve cesaretli  kadın üyesi Özlem Yıldırım Ercan, müdahale ederek, kadının gücünü göstererek bütün erkek yöneticileri geride bırakarak  Şahin’in elindeki yazılı pankartı  çekerek almaya çalıştı. Osman Şahin ile bir süre pankartı çekiştiren ve mücadele eden Özlem hanımı olay yerine gelen emniyet kuvveleri olaya müdahale ederek rahatlattı. Bu da gösterdi ki, AKP. Ordu yönetiminde kadınların erkeklerden daha güçlü, başarılı ve cesaretli olduğunu ortaya koydu. Özlem hanımı bu cesaretinden dolayı  AKP’nin erkekleri kutlamazsa dahi biz kutluyoruz.

Ancak, AKP İl yönetimine tekrar seçilen ve AKP’nin kasasını tutan Özlem Yıldırım Ercan’a şunu sormak istiyoruz? Sizin bu cesaretli davranışınız Yaşar Şahin’in bize ettiği küfürleri desteklemek amacı ile mi müdahale ettiniz, yoksa partinize sahip çıkmak amacı ile mi ettiniz? Yaşar Şahin’in bizlere ettiği küfürlerden bilginiz var mıdır, varsa aynı küfürü Yaşar Şahin sizlere etseydi o müdahaleyi yaparmıydınız? Bunlar  kamu oyunun merak ettiği ve bizim de sizlere sorduğumuz bir sorudur. Siyaset yaptığınıza göre eleştirilerimize ve sorularımıza da açıklama yapma hakkınızı bulunduğunu da hatırlatmak istiyoruz.

EMNİYET SORUŞTURMA YAPTI..

Olayla ilgili soruşturma yapan Ordu il Emniyet müdürlüğü görevli memurları, gazeteci Osman Şahin hakkında gereken bilgi ve ifadeleri aldıktan sonra tutulan bir tutanaktan sonra C. Savcısının talimatı doğrultusunda serbest bırakıldı.

HALİT BAŞKAN BUNDAN SONRA TAVİZ YOK..

Şimdi AK Parti Ordu il başkanlığına yeniden seçilen Halit Tomakin ve yeni yönetim kuruluna çok önemli görevler düşmektedir. Çünkü, partisi adına görev yapan ilçe Belediye başkanları Yaşar Şahin gibi  insanlara küfür, hakaret ve tehditlerde bulunursa, Ordu’da gelecek seçimde AKP barajı dahi aşamaz. Şayet, yönetim kurulu başta Yaşar Şahin olmak üzere  bu gibi davranışlarda bulunan AK Partili görevliler hakkında  mutlaka gereken yasal işlemlerin yapılmasını ve hatta görevinden dahi alınmaları gerekir.

Sayın başkan, Halit Tomakin, sizlere ve yeni yönetim kurulu üyelerine  başarılar diliyoruz. Bu zamana kadar sorduğumuz sorularımıza hiç cevap vermediniz, ciddiye almadınız, bizi belki de adam yerine bile koymadınız, hatta küfür eden Yaşar Şahin’i desteklediniz. Gerek yasal işlemlerin sonucunu, gerekse bazı kişilerin hatır, gönül işleri ve ricaları üzerine bir çok yanlışlarınıza ciddi olarak bakmadık ve ilgilenmedik.  Artık, bundan böyle bu konuda asla taviz vermeyeceğimizin bilinmesini buradan sevgi ve saygılarımızla sizlere iletmek istiyoruz.

OSMAN ŞAHİN İFADESİ ALINDI..

“AKP İçindeki böyle kişiler partiye ve Cumhurbaşkanına zarar veriyor”

Gazetemiz sahibi Osman Şahin’i göz altına alan Emniyet güçleri ifadesine başvurarak, niçin böyle yaptığını sordu, Şahin ise ifadesinde, “Yayınladığım bir haberden dolayı Gürgentepe Belediye başkanı bana telefon açarak, ANA-AVRAT KÜFÜR ETMİŞ, HAKARET VE TAEHDİTLERDE BULUNMUŞTU. Konuyu mahkemeye de taşıdım, cezalandı. Fakat, bu gibi seçilmiş yöneticiler AK Parti camiasına ve Sayın Cumhurbaşkanımıza büyük zarar veriyor. Bu nedenle AKP içindeki bu gibi ahlak dışı kurallar dışına çıkanlar derhal görevlerinden alınmalıdır. Bu eylemi AK Parti iktidarının menfaatine yaparak, parti zarar görmesin diye sesimi bu toplum içinde duyurmak için yaptım” dedi..


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Büyük Şehir Belediyesi Solucanlı gübre üretti..Önceki Haber

Büyük Şehir Belediyesi Solucanlı gübre ü...

Servet Şahin’den faizsiz kredi destek çağrısı..Sonraki Haber

Servet Şahin’den faizsiz kredi destek ça...

Facebook Yorum

Yorum Yazın