2 -AŞ. ŞEHİR KADINLAR GÜNÜ
3- İnka Tescil SECCADE YAN TARAF
4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF

OKÇULAR HEDİFİ VURMAK İÇİN YARIŞTI..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
OKÇULAR HEDİFİ VURMAK İÇİN YARIŞTI..
Kâğıthane Belediyesi’nin ev sahipliğinde bu yıl Sadabad Yaz Etkinlikleri kapsamında 21.’si düzenlenen Okçuluk Yarışmaları, Hasbahçe Güreş Sahasında geniş bir katılımla gerçekleştirildi.

Okçular geleneksel, modern ve atlı olmak üzere 3 farklı kategoride gösteriler düzenlediler. Yurt dışından gelen Macar okçuların at üzerinde ok atışları görülmeye değerdi. Ayrıca yarışların sonundaysa müsabakalara katılan tüm okçular arasında içinde 10 çeyrek altın bulunan testiyi kırma yarışması yapıldı.

 

 

Okçuluk yarışlarına Kâğıthane Kaymakamı Hasan Göç,  Belediye Başkan Yardımcıları Mevlüt Öztekin ve Ömer Kır’ın yanı sıra yurt dışından gelen Macaristan Dışişleri Bakanlık Müsteşarı Istvan Nikola, Macaristan Büyükelçisi GaborKiss, Macaristan Başkonsolosu BalazsHeindrich ve Macar Kültür Merkezi Müdürü GaborFodor da katıldı.

 

Yaklaşık 50 sporcunun yarıştığı müsabakalar tarihi ve modern atış tekniklerinin sunulduğu teatral gösteriyle başladı. Türk okçuluk tarihinin temsili olarak anlatıldığı programda, Türk tarihinde okçuluğun önemi geleneksel yayları ve kıyafetleri ile sahne alan okçuluk ekibi tarafından sergilendi. İstanbullulara unutulmaz bir gün yaşatan ekip; Türk okçuluk eğitimi, geleneksel ok atışları, atış duruşları ve savaşlarda ok kullanımı gibi tarihimizin okçuluk kültürünü tanıttı.


Islık oku, hedef ve menzil atışları yapan okçular, çeşitli modern ve geleneksel ok atış kategorilerinde yarıştı. İçinde 10 adet çeyrek altın bulunan küpü vurma yarışması ise büyük ilgi gördü. Sporcular içinde 10 adet çeyrek altın bulunan küpü vurmak için kıyasıya yarıştı. Küpü tam ortasından vurmayı başaran Lütfullah Özçay küpün içerisinde yer alan ödülü kazandı.

 

Yarışlar sonundadereceye giren yarışmacılara protokol tarafından ödülleri verildi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Musiki sanatçıları Ordu’yu Samsun’da temsil edecekler.Önceki Haber

Musiki sanatçıları Ordu’yu Samsun’da tem...

OLAY’IN 25. KURULUŞ YILDÖNÜMÜNDE OLAY YARATACAK KİTAP..Sonraki Haber

OLAY’IN 25. KURULUŞ YILDÖNÜMÜNDE OLAY YA...

Facebook Yorum

Yorum Yazın