2 -AŞ. ŞEHİR KADINLAR GÜNÜ
3- İnka Tescil SECCADE YAN TARAF
4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF

Fevzi Şeker güreş turnuvasında milli takım başarısı..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Fevzi Şeker güreş turnuvasında milli takım başarısı..
12. Fevzi Şeker Güreş Turnuvası Kağıthane Yahya Kemal Spor Kompleksi'nde yapıldı. Final karşılaşmaları öncesi Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç turnuvayı ve müsabakaları değerlendirdi. Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, "Fevzi Şeker Turnuvası uluslararası bir boyuta ulaştı. Bu boyutlara ulaşması da güzel çünkü bugün 10 ülkenin 150'ye yakın sporcusu burada yarışıyor. Bu organizasyonlarla gençlerimize örnek olmaya çalışıyoruz" dedi.

Kağıthane Belediyesi’nin katkılarıyla rahmetli milli sporcumuz Fevzi Şeker’in anısına düzenlenen 12. Uluslararası Türk Dünyası Fevzi Şeker Güreş turnuvası sona erdi. Yahya Kemal Spor Kompleksinde 2 gün boyunca devam eden turnuvaya ulusal ve uluslararası bir çok sporcu katıldı.

 

 

10 adet farklı kilo kategorisinde gerçekleşen mücadelelerde Türk Milli Takımı ve İstanbul Karması takımı büyük bir başarı gösterdi. 42 ve 69 kilo kategorileri hariç tüm kategorilerde Türk Sporcular liderlik kupasını almayı başarırken takımlar bazında da Türk Milli Takımı turnuvayı ilk sırada tamamladı.

 

 

Turnuvanın ilk gününe katılan ve ilk gün sonunda sporculara madalyalarını takdim eden Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç ise; Ülkemizin yetiştirdiği çok önemli bir spor adamımız Fevzi Şeker, spora hizmet ederken hayatını kaybetti. Biz Fevzi Şeker’e teşekkür ve vefa duygusuyla kendisinin ismiyle güreş organizasyonlarımızı sürdürüyoruz. Uluslararası bir boyuta ulaştı. Bu da bizim açımızdan mutluluk verici çünkü bugün 10 ülkenin 150’ye yakın sporcusu burada yarışıyor. Bu organizasyonlarla gençlerimize örnek olmaya çalışıyoruz; hem yerel yönetimler olarak, hem de sporculara kendimizi tanıtarak. Gelecekte de gençlerimizin ülkemizi en iyi şekilde uluslararası turnuvalarda temsil etmesi ve o turnuvalara olimpiyatlara hazırlanması için bir alt yapı oluşturuyoruz. Güzel bir ortam, katkı veren emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Sporculara da başarılar diliyorum.’’ Dedi.

Türkiye’nin dışında, Bulgaristan, Ukrayna, Kosova, Makedonya ve Azerbaycanlı sporcularında mücadele ettiği turnuvaya İstanbullular’da yoğun bir ilgi gösterdi. Özellikle final müsabakaları büyük bir heyecana sahne olurken mücadeleyi galip bitiren Türk sporcular salondan büyük alkış aldı. Daha sonra gerçekleşen kupa seramonisinde büyük bir sevinç yaşayan Türk Milli Takımı güreşçileri renkli görüntüler ortaya çıkardı.

 

Açıklanan resmi rakamlara göre turnuvanın bireysel şampiyonları şöyle;

 

42 Kilo - Terzi Sergei (Ukrayna)

46 Kilo – Emin Çevik (İstanbul Karması)

50 Kilo – Ahmet Duman (İstanbul Karması)

54 Kilo – Emre Kural (İstanbul Karması)

58 Kilo – Salim A. Yiğit (Türk Milli Takımı)

63 Kilo – Faruk Çayır ( Türk Milli Takımı)

69 Kilo – Tasim Durgut ( Bulgaristan)

76 Kilo – Barış Doğan (Türk Milli Takımı)

85 Kilo – Ünal Karabacak (Türk Milli Takımı)

100 Kilo – Samet Kurban (Türk Milli Takımı)

 

Takımlar bazında sıralama;

 

Türkiye Milli Takımı - 91 Puan

İstanbul Karması - 86 Puan

Bulgaristan - 49 Puan

Ukrayna - 27 Puan

Kosova - 23 Puan

Makedonya - 21 Puan

Azerbaycan - 14 Puan


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ EMNİYETE ARAÇ BAĞIŞLADI..Önceki Haber

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ EMNİYETE ARAÇ BAĞI...

Başkan Tekintaş’ın Miraç kandili mesajı..Sonraki Haber

Başkan Tekintaş’ın Miraç kandili mesajı...

Facebook Yorum

Yorum Yazın