EN ÜST EVDE KAL 24 temmuz gazeteciler - BAYRAM
İnka Tescil İnternet Hizmetleri
İnka Tescil İnternet Hizmetleri

“Erken seçim için tarihi Ekim sonu doğru olur..”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
“Erken seçim için tarihi Ekim sonu doğru olur..”
Yoksa meclis yüzü görecekleri yoktu..AK Parti sayesinde BBP’den milletvekili olan Mustafa Destici daha meclise gitmeden ilk işi erken seçimi gündeme getirmek oldu. AK Parti listelerinden Meclis'e giren BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, yerel seçimlerin erkene alınmasını 2009'dan beri savunduklarını belirterek, ekim sonu gibi yapılmasının daha doğru olacağını söyledi.

TBMM'de kaydını yaptırdıktan sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan Destici, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı, TBMM'de temsil edilen partileri, milletvekillerini tebrik ederek, başarılar diledi.

 

Destici, 25 yıllık bir siyasi parti olduklarına işaret ederek, kurucu liderleri Muhsin Yazıcıoğlu'nu rahmet ve şükranla andığını belirtti. Yazıcıoğlu'nun ölümünden 9 yıl sonra BBP'nin Mecliste temsil imkanını yakaladığını anımsatarak, "Bugün Meclise Mustafa Destici girmedi, BBP girdi. BBP temsil ediliyor Meclis'te. İşim zor, yüküm ağır. Bunun farkındayım. Hem camiamıza karşı, Alperen kardeşlerimize, milletimize karşı büyük sorumluluğum var" diye konuştu.

 

Ne zaman BBP'ye geçeceğinin sorulması üzerine Destici, BBP Genel Başkanı ve BBP Ankara Milletvekili olduğunu, şu an itibarıyla BBP'nin TBMM'de temsil edilmeye başladığını bildirdi.

 

“ERKEN YEREL SEÇİMİ SAVUNUYORUZ”

 

Destici, erken yerel seçimlere ilişkin değerlendirmesinin istenmesi üzerine, şunları söyledi:

 

"Yerel seçimlerin erkene alınmasını 2009'dan beri savunuyoruz. Bugüne kadar çoktan alınması gerekiyordu ama maalesef geçmiş dönemlerdeki Meclis, bu anlamda irade ortaya koymadı. Bizce alınabilir, alınması çok doğrudur. Çünkü martta kış şartları oluyor, seçim büyük zorluklara sahne oluyor. Onun için yerel seçimlerin önümüzdeki sonbaharda, ekim sonu gibi yapılmasının hem milletimiz açısından hem seçimin sıhhati açısından daha doğru olduğuna inanıyorum. Hem de Türk milletimiz, 24 Haziran seçimlerinde bir irade koydu, bunun yansımasını da yerel seçimlerde göreceğimize inanıyorum."


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Tunay ve Demir ailelerinin mutlu günü..Önceki Haber

Tunay ve Demir ailelerinin mutlu günü..

 Başkan Enver Yılmaz, kan bağışı için destek verdi..Sonraki Haber

Başkan Enver Yılmaz, kan bağışı için d...

Facebook Yorum

Yorum Yazın