2 -AŞ. ŞEHİR KADINLAR GÜNÜ
3- İnka Tescil SECCADE YAN TARAF
4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF

EN ÇOK BÜTÇEYİ SPORA AYIRAN BELEDİYE..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
EN ÇOK BÜTÇEYİ SPORA AYIRAN BELEDİYE..
Kağıthane Belediyesi tarafından gençleri spora teşvik etmek ve malzeme sıkıntılarının giderilmesini sağlamak amacıyla amatör spor kulüplerine yönelik malzeme dağıtım töreni düzenlendi.Sadabad Kültür Merkezi Nikah Salonu’nda düzenlenen ve farklı branşlardan toplam 60 spor kulübüne malzeme desteği sağlandı..

Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, İlçe Kaymakamı Hasan Göç, Kağıthane Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Derneği Başkanı Ömer Tüfekçi, Kağıthane Kulüpler Derneği Başkanı Hasan Cevahir ve 60 spor kulübünden çok sayıda sporcu katıldı. Tören, 15 Temmuz şehitlerine saygı duruşu ile başlarken İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. Ardından Kağıthane Belediyesi’nin genç sporcuların yetiştirilmesi için yaptığı çalışmalardan oluşan bir sinevizyon gösterisi yapıldı.

 

 

“Bütçemizin yüzde 25’ini ayırıyoruz”

 

60 spor kulübüne malzeme desteği verdiklerini ifade eden Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, “Binlerce genç sporcumuz spor kulüplerimizde eğitim görüyor ve geleceğe hazırlanıyor. Amatör spor kulüplerimizin antrenörleri ve yöneticileri büyük fedakarlıklar yapıyorlar ve çocuklarımıza sahip çıkıyorlar. Biz çocuklarımızın sokakta kalmasını istemiyoruz. Bunun için spora destek veriyoruz. Spor, sanat ve kültür çalışmalarımıza bütçemizin yüzde yirmi beşini ayırıyoruz. Burada malzeme desteği ile çocuklarımızın sporu daha iyi yapabilmelerini sağlamış oluyoruz” ifadelerini kullandı.

 

 

''Hollanda'ya giderek incelemelerde bulunduk.''

 

Önceki yıllarda spor alanında daha fazla nasıl verimli olabilecekleri ile ilgili önemli çalışmalar yaptıklarını ve bu kapsamda Hollanda'ya giderek ordaki futbol kulüplerinin altyapılarında incelemelerde bulunduklarını da belirten Başkan Fazlı Kılıç; ''Hollanda, futbol konusunda dünyada ekol yaratmış bir ülke. Biz de sporcuları nasıl yetiştirdikleri ile ilgili orada incelemelerde bulunduk. Gördük ki çocuklara 5 yaşından itibaren eğitim veriliyor ve futbolun temel felsefesi öğretiliyor. Biz de bu eğitimleri küçük yaş gruplarına kadar indirmek için çaba sarf ediyoruz. Onlarında mücadele edebileceği şampiyonalar ile ilgili çalışmalar yapıyoruz.''dedi.

 

Hasbahçe Stadı Yenileniyor

 

Tesis konusunda da bir çok proje geliştirdiklerini ve hayata geçirdiklerini aktaran Başkan Fazlı Kılıç, yeni yapılacak olan meydan çalışması ile birlikte Hasbahçe Stadını da yenileyeceklerinin müjdesini verdi.

 

Yapılan spor dalına göre boks eldiveninden futbol topuna, formadan tenis raketine kadar bir çok farklı temel spor malzemesinin kulüplere dağıtıldığı törende söz alan konuşmacılar ve kulüp idarecileri de Başkan Fazlı Kılıç'a teşekkürlerini ilettiler.

 

Protokol konuşmalarının yapılmasından sonra amatör sporcular için hazırlanan malzeme yardımlarının dağıtımı yapıldı. Tören, Başkan Fazlı Kılıç ve katılımcıların sporcular ile toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.


 • 1
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 1
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
BİR ADET BİR MİLYON AMERİKAN DOLARI YAKALANDI..Önceki Haber

BİR ADET BİR MİLYON AMERİKAN DOLARI YAKA...

Ordu’lu yöneticiler meslekten ihraç edildiler..Sonraki Haber

Ordu’lu yöneticiler meslekten ihraç edi...

Facebook Yorum

Yorum Yazın