İnka Tescil İnternet Hizmetleri
İnka Tescil İnternet Hizmetleri

CHP. Önce verdi, sonra geri aldı..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
CHP. Önce verdi, sonra geri aldı..
İYİ Parti'ye katılan 15 milletvekili CHP'ye geri döndü. CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç ve Özgür Özel ile İYİ Parti Genel Sekreteri Aytun Çıray, CHP'den İYİ Parti'ye geçen 15 milletvekiliyle Meclis'te basın toplantısı düzenledi. 15 vekili önce iyi Partiye veren CHP. sonra da anlaşrak aynı milletvekillerini geri aldı. CHP bu tutum ve davranışıyla Türk siyasi tarihine de bir imza atmış oldu.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

 

"Arkadaşlarımız Türkiye siyaset tarihine geçecek bir kararı uygulamak üzere hep birlikte bir adım attılar. Giderlerken dönüşleri konuşuldu. Birileri onları itibarsızlaştırabileceklerini düşündüler. Ama bu kamu vicdanından, halkın vicdanından geriye tepki. İlk andan itibaren 15 arkadaşımızın yapmış olduğu büyük fedakârlık, kamuoyunda büyük bir takdirle karşılandı.

 

Bir partinin çeşitli oyunlarla seçim dışına bırakılmasına tepki gösteren vicdan sahibi adalet duygusuna sahip olan 80 milyon vatandaşımız tarafından takdirle karşılandı. Onlar gittikleri şehirler de alkışlandı. Yedikleri yemeğin parasını almamaya ısrar eden esnaflarla karşılaştılar. Zaman zaman onlar gözyaşlarını tutamadı. Bununla alay etmeye kalkanlar oldu. Gittikleri gibi dönmüyorlar. Onların gitme kararını, CHP’nin bu kararına 15 arkadaşımızın fedakarca tamam demesinin ardından devam eden süreçte, o gün Türkiye’de şöyle bir iklim hakimdi.

 

Yine her şey birilerinin tasarladığı gibi mi olacak? Bugün Türkiye’de tamam yeter artık, artık her şey planladığınız gibi olmayacak, halkın iktidarını kurmak için saraya karşı tüm milletin ittifakını kurmak için, barıştan yana özgürlükten yana Türkiye’nin yeni geleceğinden yana umut besleyen herkesin yüzünün gülmesi için hepimiz tamam diyoruz. Görev tamam, arkadaşlarımız yuvaya dönüyorlar.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
“Kırmızı Alarm” imza günleri başlıyor..Önceki Haber

“Kırmızı Alarm” imza günleri başlıyor..

Şehidin eşi aday adaylığından neden çekildi?Sonraki Haber

Şehidin eşi aday adaylığından neden çeki...

Facebook Yorum

Yorum Yazın