AŞKIN KANDİL - evde kal

Başkan açıkladı, SOKAKLARDA TEK BİR DİLENCİ KALMAYACAK”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Başkan açıkladı, SOKAKLARDA TEK BİR DİLENCİ KALMAYACAK”
Son günlerde il dışından gelen dilencilerin vatandaşları rahatsız etmelerinden ve şikayetlerinden yola çıkan Altınordu Belediyesi ve Ordu Büyük Şehir Belediyesi zabıta ekipleri şehir içersinde dilenci avına çıktılar. Yakalanan dilencilerin kendilerine yalvarmalarına acımayan zabıta ekipleri, başkan Engin Tekintaş’ın talimatı doğrultusunda yabancı dilencileri göç idaresine teslim ederek, il dışına çıkardıkları belirtildi.

Ordu’da son günlerde sayıları gittikçe artan dilencilere yönelik operasyon düzenlendi. Altınordu Belediyesi zabıta ekipleri ile Emniyet Müdürlüğü personellerinin iş birliği ile düzenlenen operasyonda çoğunluğu Suriyeli olan çok sayıda dilenci yakalanarak göç idaresine teslim edildi.

 

Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, dilencilere yönelik operasyonların devam edeceğini belirtti.

 

 

 

Başkan Tekintaş, açıklamasında, “Şehrimizde son günlerde il dışından beli araçlarla şehrimize dilenmek üzere getirilen dilencileri tespit etik. Valimiz, Emniyet Müdürlüğümüz ve Göç idare Müdürlümüzle oturup bu konu ile ilgili ne yapmamız gerektiğini planladık.  Aldığımız karar doğrultusunda Altınordu ve Ordu Büyükşehir Belediyemizin zabıtaları başta olmak üzere, Emniyet ve Göç İdaremizin de yetkililerinden oluşan bir ekip şehrimizin cadde ve sokaklarını bu dilencilerden arındırmak için çalışma başlattık. İlçemizi dilencilerden arındırana kadar bu çalışmamız kesintisiz devam edecek” ifadelerini kullandı.

 

 

“Sokaklarımızda tek bir dilenci kalmayana kadar çalışmalarımız devam edecek” diyen Belediye Başkanı Engin Tekintaş: “Devletin sosyal imkânları varken sosyal projelerle bu milletin fakirini yoksulunu Devletimiz ihtiyacını karşılamaya devam ederken herhangi birilerinin sokakta dilenmesini  asla müsaade etmeyeceğiz. Bu konuda Valiliğimiz, Ordu Büyükşehir Belediyemiz, Emniyet Müdürlüğümüz ve Altınordu Belediyesi olarak başlattığımız çalışma ile şehrimizde insanlarımızın dini ve vicdani duygularını istismar ederek üzerinden geçinmek isteyenlere asla müsaade etmeyeceğiz. Sokaklarımızda tek bir dilenci kalmayana kadar çalışmalarımız devam edecek” diye konuştu.

 

“KAMPLARA GÖNDERECEĞİZ”

 

Başkan Engin Tekintaş, bu kişilerin bu istismarlarının devam etmesi durumunda Osmaniye’de bulunan kamplara gönderileceğini  kaydeden Başkan Tekintaş; “Operasyonlar her gün devam edecek, yakaladığımız bu dilencileri Emniyete teslim edeceğiz.  Emniyet vasıtasıyla da il dışı eğer ısrarlı olurlarsa,  Osmaniye de var olan toplama kaplarına göndereceğiz. Valiliğimizin aldığı karar bu doğrultuda.  Bizlerde, bu doğrultuda zabıta birimlerimize talimat vererek aralıksız çalışma başlattık” dedi..

Açıklama: https://ssl.gstatic.com/ui/v1/icons/mail/images/cleardot.gif

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Hoca Ahmed Yesevi’yi Andılar..Önceki Haber

Hoca Ahmed Yesevi’yi Andılar..

SAĞLIKLI ZAYIFLAMAK İÇİN DOKTORUN TAVSİYESİNE BAKIN..Sonraki Haber

SAĞLIKLI ZAYIFLAMAK İÇİN DOKTORUN TAVSİY...

Facebook Yorum

Yorum Yazın