İnka Tescil İnternet Hizmetleri
İnka Tescil İnternet Hizmetleri

Av. Atila Şahin istifa haberine açıklık getirdi..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Av. Atila Şahin istifa haberine açıklık getirdi..
CHP’den Milletvekili aday adayı olan CHP Ordu İl başkanı Av. Atila Şahin, kendisi hakkında “Sıralamayı beğenmedi, adaylıktan istifa etti” gibi yerel basında hakkında çıkan haberlere yaptığı bir basın açıklaması ile cevap verdi. Şahin, “Adaylıktan çekilmediğini, aday gösterilmediği halde bugünden itibaren adaymış gibi çalışmalarıma aralıksız devam edeceğim, biz iktidara yürüyoruz” dedi..

Av. Atila Şahin, yaptığı basın açıklamasında şu görüşlere yer verdi :

 

Değerli basın mensupları, değerli partililer, değerli yol arkadaşlarım ve sevgili hemşerilerim,

 

Basına ve kamuoyuna yansıyan; Cumhuriyet Halk Partisi milletvekilliği sıralaması hususunda adaylığımla ilgili kafa karışıklığına neden olabilecek bir takım haberler çıkmıştır. Kamuoyunda milletvekilli aday sıralamasında önce 2. Sırada, sonra 3. Sırada, daha sonra da 4. Sırada olduğum şeklinde haberler yer almış, son olarak da adaylıktan istifa ettiğim şeklinde bir söylem oluşmuştur.

 

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki; 30 yılı aşkın süredir üyesi olduğum, her kademesinde hiçbir şahsi ikbal beklentisi olmaksızın şevkle ve arzuyla çalıştığım partimin vereceği her türlü görev benim için bir onurdur, başımın üstündedir. Cumhuriyet Halk Partisinin il başkanlığı gibi her parti üyesinin onur ve gurur duyacağı bir makamda değerli partililerimizin teveccühü ve görevlendirmesi üzerine bulunmuş olmak dahi bir partili olarak şahsım adına en üst seviyede bir görev ve mutluluktur.

 

Esasen Cumhuriyet Halk Partisi milletvekilliği aday sıralaması Yüksek Seçim Kuruluna verilen listedir.  Bu liste de doğaldır ki, Genel Merkezimizin takdiri ile hazırlanmış bir listedir. Genel Merkezimizin şahsımla ilgili yaptığı tasarruf ise listede yer almamam yönündedir. Benim YSK’ya verilen liste içerisinde herhangi bir sıralamayı ve görevi reddetmek, listeden istifa etmek veya çekilmek gibi bir tasarrufum da olamaz. Adaylıktan istifa etmediğim gibi, bugünden itibaren adaymış gibi çalışmalarıma aralıksız devam edeceğimi, Partimin, il yönetiminin, ilçe yönetiminin bir parti üyesi olarak bana tevdi edeceği her türlü görevi yerine getireceğimi huzurunuzda açık yüreklilikle taahhüt ediyorum.

 

Ülkemizin yangın yerine döndüğü, iktidar sahiplerince gizlenmeye çalışılan büyük bir ekonomik krizin var olduğu, döviz kurlarının gün içerisinde birkaç rekor kırdığı, demokrasinin ve hukukun her gün daha da geriye gittiği bir ortam içerisinde şehrimiz kamuoyunun benim adaylığımla ilgili meşgul edilmesinden hicap duyarım. Böyle bir ortamda gelecek nesillere güzel bir ülke bırakmak adına partimin her kademesinde görev yapmaya bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da devam edeceğim. Bundan sonra odaklandığımız konu Cumhuriyet Halk Partisi olarak iktidara yürümektir.

 

Geçmişten bugüne; Partimizin her türlü kademesindeki adaylığımda kader birliği yaptığım yol arkadaşlarıma, bana her koşulda ve son olarak da milletvekilliği aday adaylığım sürecinde destek veren il yönetim kurulu üyelerine, tüm ilçe başkan ve yönetim kurulu üyelerine ve her daim yanımda olan yüzlerce partili yol arkadaşlarıma sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Milletvekilliği aday listemizin de adaylarımıza, Partimize ve ilimize hayırlı olmasını dilerim.

 

Vatan Şairi Nazım Hikmet diyor ki;

 

İnsanlar sizi çağırıyorum:

kitaplar, ağaçlar ve balıklar için,

buğday tanesi, pirinç tanesi ve güneşli sokaklar için,

üzüm karası, saman sarısı saçlar ve çocuklar için.

 

Ben de bu duyguyla; gelecek nesiller için, şehrim için, ülkem için mücadeleye devam edeceğime söz veriyorum.

 

İşte yol arkadaşlarımla birlikte buradayız ve mücadeleye devam edeceğiz.

 

Saygılarımla;

Av.Atila ŞAHİN


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
24 Haziran seçimini şiirle özetledi..Önceki Haber

24 Haziran seçimini şiirle özetledi..

AKP genel merkezi telefon yağmuruna tutuldu..Sonraki Haber

AKP genel merkezi telefon yağmuruna tutu...

Facebook Yorum

Yorum Yazın