İnka Tescil İnternet Hizmetleri
İnka Tescil İnternet Hizmetleri

Akşener, “FINDIĞIMIZ YENİDEN DEĞERLENECEK”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Akşener, “FINDIĞIMIZ YENİDEN DEĞERLENECEK”
Cumhurbaşkanı Adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 9 Haziran 2018 günü Ordu'ya gelecek ve saat 17.00'de Cumhuriyet meydanında halka seslenecek. Akşener, Ordu’da gerçekleştireceği miting öncesi Ordululara mesaj gönderdi. 165 bin fındık üreticisinin AKP iktidarı gelene kadar 200 bin tondan fazla fındık ürettiğini, taban fiyatlar yüzünden Ordulu fındık üreticilerinin fındık üretemez duruma geldiğini söyleyen Akşener, “16 yıl önce dünya üretiminin yüzde 80’ini tek başına karşılayan ülkemiz toplam üretiminin yüzde 90’ını ihraç ederdi.

Geri kalan yüzde 10 fındık bize yettiği gibi stok fazlası fındıklar ‘Yerli Malı Haftası’nda çocuklarımıza dağıtılırdı. Türkiye ve Karadeniz ile özdeşleşmiş fındığın bugün ABD’den, Gürcistan’dan ithal edilmesi içler acısı bir durumdur. Maliyet ve taban fiyatları yüzünden fındık üreticimizi bitiren bu iktidara,Ordulu hemşerilerimin sandıkta hesap soracağından hiç şüphem yok.”

 

DÜNYA, FINDIĞI ORDU’DAN ALACAK

 

İYİ Parti’nin tarım politikalarıyla başta fındık, çay, buğday ve mısır olmak üzere tüm tarım ürünlerinin değerleneceğini ifade eden Akşener, “Türkiye, AKP gelene kadar fındık bahçesi, buğday ve mısır ambarıydı. Kendi kendimize yeten bir ülkeyken; fındığı Amerika’dan, Gürcistan’dan, buğdayı Rusya’dan mısırı Ukrayna’dan alır hale geldik diyerek hükümeti eleştirdi.. Yerli hiçbir şey bırakmayan bu iktidar, kendisine yerli ve milli demekten de imtina etmiyor. Ordulu çiftçilerimiz emin olsun ki, tarımsal kalınma hareketiyle bu topraklar yeniden fındıkla, çayla, tahılla buluşacak. Çiftçilerimizi borçlarından da maliyet yüklerinden de kurtaracağız. Fındığımız yeniden değerlenecek, dünya fındığı Ordulu hemşerilerimden alacak.”

 

HAYVANCILIĞI TEŞVİK EDECEĞİZ

 

Son zamanlarda arıcıkta kendini geliştiren Ordu’nun desteklenmesi gerektiğini, ancak hayvancılığa elverişli yaylalarda artık hayvan olmadığını da belirten Akşener, “Aybastı’da, Gölköy’de, Mesudiye’de, Korgan’da bir zamanlar koyunlar ve sığırlar vardı. Ancak tarım gibi hayvancılığı da bitiren bu iktidar, hayvancılıkta da bizi ithalata mahkum etti. Brezilya’dan, Fransa’dan, Polonya’dan et getirdikleri gibi denetim yapılmadığı için milletimize hastalıklı et yedirdiler. İYİ Parti iktidarıyla hayvancılık teşvik edilecek, yaylalarımızda yeniden hayvanlar otlayacak. İstanbul’daki vatandaşımız Polonya’dan gelen hastalıklı eti değil, Ordu’dan gelen sağlıklı eti yiyecek.”

 

AKP’NİN GERÇEKLEŞTİRMEDİĞİ VAATLERİ BİZ YAPACAĞIZ

 

AKP’nin Ordululara her seçim döneminde hızlı tren, konteyner limanı ve Karadeniz-Akdeniz bağlantı yolu sözü verdiğini de hatırlatan Akşener, “Seçim dönemleri gelip söz verip gitmişler. İktidara her seferinde destek veren Ordu, böyle yönetilmeyi hak etmiyor. Ordu’da ticaretin gelişip işsizliğin bitirilmesi için ulaşım yatırımları kesinlikle yapılmalıdır. Onlar söz verip yapmadı ama raylı sistemi de, yolları da yapmakbize nasip olacak” dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Yediyıldız’a Altınordu’da büyük ilgi.Önceki Haber

Yediyıldız’a Altınordu’da büyük ilgi.

Seçim sonucunu hesaplamalar çok karışacak..Sonraki Haber

Seçim sonucunu hesaplamalar çok karışaca...

Facebook Yorum

Yorum Yazın