3- İnka Tescil SECCADE YAN TARAF
4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF

Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Hizmete Açıldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Hizmete Açıldı
Sultangazi’ye bir sağlık merkezi daha kazandırıldı. 50. Yıl Mahallesi’nde yapılan Sultangazi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi hizmete açıldı. 7 bin 914 metrekare inşaat alanından oluşan merkezin açılış kurdelesini Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu ve Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay birlikte kesti.

Sultangazi’de bir hizmet merkezinin daha açılışı gerçekleştirildi. 50. Yıl Mahallesi’nde yapımı tamamlanan “Sultangazi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi” düzenlenen törenle hizmete açıldı.

 

Sultangazi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin açılış törenine Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, İstanbul Milletvekili Hüseyin Bürge, Sultangazi Kaymakamı Ali Uslanmaz, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Sağlık Bakanlığı İstanbul Fatih Bölgesi Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Prof.Dr. M.Hamza Müslümoğlu ve AK Parti İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan ile sağlık çalışanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

 

 

Program, din görevlisi Şaban Elönü'nün Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Programda daha sonra Sağlık Bakanlığı İstanbul Fatih Bölgesi Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. M. Hamza Müslümoğlu ve İstanbul Milletvekili Hüseyin Bürge selamlama konuşması yaptı.

 

 

“HİZMET ZİNCİRİNE YENİ HALKALAR EKLENİYOR”

 

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay ise yaptığı konuşmada ilçeye kazandırılan sağlık tesisleri için Sultangazililer adına Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’na teşekkür etti. Sultangazi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin açılmasıyla, hizmet zincirine bir halkanın daha eklendiğini belirten Başkan Altunay, “Sultangazi Belediyesi olarak diğer kamu kuruluşlarıyla yaptığımız çalışmalarla birçok vizyon projelerin açılışını gerçekleştirdik. Birçok projenin ise temellerini attık. Sultangazi marka şehir olma yolunda emin adımlarla ilerliyor” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakanlığı döneminde İstanbul’un en büyük belediye hizmet binasının açılış kurdelesini Sultangazililer ile birlikte kesildiğini hatırlatan Başkan Altunay, 7 hizmet tesisinin daha açılışını Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte yapıldığını söyledi.

Sultangazi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, yalnız ilçe halkına değil tüm bölgeye hizmet sunacağını ifade eden Başkan Altunay, Türkiye’nin sayılı hastaneleri arasında yer alan Sultangazi Devlet Hastanesi’nin de 2016 yılı içerisinde hizmete açılacağının müjdesini verdi. 

 

 

“İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN”

 

Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, ilçeye yönelik yaptığı çalışmalarından dolayı Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay’a teşekkür ederek konuşmasına başladı. Sultangazi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ni hizmete açmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Sağlık Bakanı Dr. Müezzinoğlu, “Bu mekanlar şifa yuvası olsun. Yapacağımız daha çok işler var. Bunu birlik ve beraberlik içinde yapacağız” dedi.

 

“İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” ilkesi ile hareket ettiklerini söyleyen Sağlık Bakanı Dr. Müezzinoğlu, “Arkasında çil-çil kubbeler bırakmış bir medeniyetin çocuklarıyız. Sizlerin desteğiyle arkamızda çil-çil eserler bıraktık. Bütün bu hizmetleri sizlerin sayesinde başardık” dedi. Türkiye’yi dünyanın bile hayal edemeyeceği bir noktaya taşındığını belirten Sağlık Bakanı Dr. Müezzinoğlu, şu açıklamalarda bulundu:

 

“Tüm bu başarıları milletimizin vicdanıyla yaptık. Bu milletin hayaliyle umutlarını birleştirerek Türkiye’yi önümüze koyduğumuz hedeflere ulaştırdık. Milletimiz; kendisiyle yürüyen, kendisini dert edinenlerle birçok başarılara imza attı. Bu başarılar, milletin verdiği güç ve destekle oldu. Bundan sonra da daha büyük hedeflere birlikte ulaşacağız ” diye konuştu.

Sağlık Bakanı Dr. Müezzinoğlu konuşmasında Ankara’da yaşanan terör olayı ve gündeme ilişkin konulara da değindi.

 

Konuşmalarının ardından Sağlık Bakanı Dr. Müezzinoğlu ve Sultangazi Belediye Başkanı Altunay, protokol üyeler ile birlikte Sultangazi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin açılış kurdelesini kesti. Sağlık BakanıDr. Müezzinoğlu daha sonra hastanede incelemelerde bulunarak, yetkililerden bilgi aldı.

 

SULTANGAZİ AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ

 

Sağlık merkezi, 7 bin 914 metrekare kapalı inşaat alanından oluşuyor. 6 kat üzerinde yükselen merkezde, 21 adet poliklinik odası ve 50 diş ünitesi bulunuyor. Merkezin tam kapasiteyle hizmet vermeye başlamasıyla 70’i dış hekimi olmak üzere 241 personel görev yapacak.

Merkezde 24 saat acil servis hizmetinin yanında, engellilere yönelik genel anestezi altında diş tedavisi hizmeti de verilecek. Modern ameliyathane, 2 cerrahi odası, üç hasta odası ve diş protez laboratuvarının bulunduğu merkezde, tüm birimlerin kullanılmaya başlaması ile günde 1.000 kişiye sağlık hizmeti sunulacak.

 

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
KIŞA HAZIRLIK İÇİN ARAÇ LASTİĞİ ÇALDILAR..Önceki Haber

KIŞA HAZIRLIK İÇİN ARAÇ LASTİĞİ ÇALDILA...

Kağıthanespor rakibi ile golsüz berabere kaldı..Sonraki Haber

Kağıthanespor rakibi ile golsüz berabere...

Facebook Yorum

Yorum Yazın