EN ÜST EVDE KAL 24 temmuz gazeteciler - BAYRAM
İnka Tescil İnternet Hizmetleri
İnka Tescil İnternet Hizmetleri

AKP bu isimlerle seçime girerse sonu felaket olur..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
AKP bu isimlerle seçime girerse sonu felaket olur..
24 Haziran seçimleri öncesi hafta sonu Ordu’da gerçekleştirilen AK Parti milletvekili aday adayı temayül sonuçlarının kamuoyuna sızdığı iddia ediliyor. Ancak, sıralama doğru ise AK Partinin Ordu’da oy alma şansı yok diyecek seviyelere kadar iner. Şayet bu sızma haberler doğru ise Ordu halkının tanımadığı ve Ordu için bu zamana kadar hiçbir hizmetinin olmadığı söylenen Ayhan Yılmaz ismi temayülde 1. Sırada yer aldığı söyleniyor. Şayet doğru ise AKP genel merkezi bu sıralamadan derhal vazgeçmelidir.

Çünkü, Ayhan Yılmaz Ordu milletvekili lken  2011 yılında  kendisi ve Aybastı Belediye Başkanı İzzet GÜNDOĞAR hakkında o dmnemlerde ulusal basında yer alan haberleri Ordu halkı hala unutmuş değildir ve bu olayların görüntüleri halen de sosyal medyada izlenmeye devam ediyor. İşte AK Partinin Ayhan Yılmaz'ı bu seçimde listeye koyması sandıklar açılmadan önce intihara teşebbüs etmesi demektir..

 

Adalet ve Kalkınma Partisi’nde 24 Nisan’da başlayan aday adaylığı başvuruları 2 Mayıs Çarşamba günü son buldu. AK Parti’de mevcut milletvekillerinden 239 milletvekili tekrar başvuru yaparken yeni başvuruların sayısı ise 7 bin 329 olarak ilan edildi. Ordu’da ise bu sayı 67 olarak kaldı. Ancak temayül yoklamasına 64 aday adayı katılabildi..

 

Hafta sonu gerçekleştirilen temayül yoklamalarının ardından milletvekili ada adayları parti genel merkezinde mülakata alındılar.

 

TEMAYÜLDEN SIZAN İSİMLER..

 

Edinilen bilgiye göre Kamuoyuna Sızan Temayül yoklamasında ilk 10’a giren isimler şöyle sıralandı:

 

 1.       1-Ayhan Yılmaz
 2.       2-Fatih Süzen
 3.       3-Eyüp Fatsa
 4.       4-Yavuz Selim Kıran
 5.       5-Hamide Aydemir
 6.       6-Hüseyin Akyol
 7.       7-Tolga Baş
 8.       8-Abdullah Uçar
 9.       9-Hüseyin Anlayan
 10.     10-Ali Osman Tobay

 

ADAYLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

 

Siyasi partilerin, seçim çevrelerine ait olan aday listelerini 21 Mayıs’ta saat 17.00’ye kadar Yüksek Seçim Kuruluna(YSK) teslim etmesi gerekiyor.

 

 Siyasi partilerin adaylarının başvuru belgelerindeki eksikleri tamamlamalarının son tarihi ise 25 Mayıs, Milletvekili geçici aday listesi 26 Mayıs’ta YSK tarafından Resmi Gazete’de yayımlanacak.

 

Adalet ve Kalkınma Partsi’nin temayül çalışmaları sonrası başvuruları inceleyip milletvekili adaylarını açıklaması bekleniyor.

Kaynak : ünyeNethaaber


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Nisan ayında rekor trafik cezası kesildi..Önceki Haber

Nisan ayında rekor trafik cezası kesildi...

“Kırmızı Alarm” imza günleri başlıyor..Sonraki Haber

“Kırmızı Alarm” imza günleri başlıyor..

Facebook Yorum

Yorum Yazın