EN ÜST EVDE KAL 24 temmuz gazeteciler - BAYRAM
İnka Tescil İnternet Hizmetleri
İnka Tescil İnternet Hizmetleri

AK Parti Milletvekili adayı Yediyıldız basınla tanıştı..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
AK Parti Milletvekili adayı Yediyıldız basınla tanıştı..
24 Haziran 27. dönem Milletvekili seçimlerinde Ordu 1. Sıra adayı olan Op. Dr. Şenel Yediyıldız, Ordu’lu basın mensupları ile tanışmak amacıyla bir araya geldi. Kendisinin Milletvekili adaylığı konusunda başvuru yapmadan Cumhurbaşkanının emriyle aday olduğunu belirterek “Bu zamana kadar kimse beni aday yapmadı diye, Ne küstüm, ne darıldım, veya düş kaybına uğradım, çünkü ben siyasete öyle bakmıyorum. Ben siyasete millet ve memleket açısından bakıyorum. Ben siyasete bir dava olarak bakıyorum. Şahsım adına hiçbir zaman düşünmedim. Ben milletvekili olurum ama, milletim için olurum. Ordu için olurum. Ben milletvekili olurum, fakir, fukara madur insanlar için olurum. O neden ben bu davaya en iyi şekilde nasıl hizmet edileceğine inanıyorum” dedi..

Basınla tanışma programına Milletvekili adayı Op. Dr. Şenel Yediyıldız’ın yanı sıra AK Parti Ordu İl Başkanı Uğur Çelenk, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, basın danışmanı Şahin Sevinç, Ordu’da kurulu bulunan basın camiası dernek başkanları ve çok sayıda gazeteciler katıldı..

 

 

 

 “Cumhurbaşkanımız Ordu’ya git” dedi..

 

Ordu’da bir otelde sahur öncesi düzenlenen bir proğramda Ordu basını ile tanışan Ak Parti Milletvekili Adayı Op. Dr.Şenel Yediyıldız, önce kendisini tanıttı ve daha sonra basın mensuplarının sorularını cevapladı. Vekil adayı Şenel Yediyıldız istanbul’dan 2 dönem milletvekili aday olduğunu fakat milletvekilliğinin kısmet olmadığını belirterek, bu dönem milletvekili aday adayı olmama rağmen Sayın Cumhurbaşkanımızın isteğiyle Orduya gönderildim. Ordu’yu yakından tanıyan biri olarak sayın Cumhurbaşkanımızın emrine uyarak milletvekilliği görevini kabul ettim dedi. Bu zamana kadar da milletvekili olmadım diye kimseye küsmediğini ifade etti..

 

Öncelikle şunu belirteyim bu sefer milletvekili adayı olmadım. “Ben yaklaşık 10 yıldır İstanbul’da ORDULULAR Platformu başkanlığını yaptım. Verdiğim sözlerimi hep yerine getirdim. Vermediklerimi de yapmaya çalıştım. Kendimi test ettim. Onun için şu anda burada çok rahatım. Ben Ordu’luyum. Fiiliyaten de Ordu’luyum, ruhen de Ordu’luyum. Başka bir şey demek istemiyorum. Bir gün evde otururken telefonum çaldı Sayın Cumhurbaşkanımızın düşündüğü önemli noktalar olacak ki, bana doğru Ordu’ya git dedi. Ben buraya çalışmaya gelirken ne milletvekili adaylığı nede sıra beklentisi içerisindeydim. Sayın Cumhurbaşkanım beni uygun görmesiyle bugün karşınızda oldum.. Ordu’nun sorunlarını biliyor ve ona göre çalışmalar yapacağız ve sizlerle sık sık birlikte olacağız dedi.

 

Basın mensupları ile tanışıp sohbet eden Yediyıldız, Ordu için verdiği sözleri yerine getirmek için var gücüyle çalışacaklarını belirtti. Ordu için çalışmalar yapacağına ve verdiği sözleri yerine getireceğine, seçim sürecinde verilen sözlerin tutulmadığına kendisinin de bu gibi durumlarıçok yaşadığına dikkat çeken Yediyıldız, “İnsanlar bazen vaat ederken, çok fazla söz verir, çok fazla bir şeyler söyler ama iş bittikten sonra onu kimse görmez. Ben bunu çok yaşamış birisiyim, gerçekten o vaatleri de duymuş ama sonrasında o vaatlerin hiç birisini yakalayamamış birisi olarak karşınızdayım. Ben, ne olacağını ve biteceğini iyi bilen birisiyim. Kişilik olarak, söz verildiğinde yapılması gerektiğine inanan birisiyim. İnşallah daha çok beraber olacağız.” diye konuştu.

 

 

 

Yediyıldız kendisine sorulan soruları da cevaplayarak,“Milletvekili olduktan sonra ilk işim Ordu’ ya gelmek ve herkese ayrı ayrı teşekkür etmek, olacaktır, herkesin elini tek tek sıkarak teşekkür edeceğim. Sonra da Ordu için yapılması gereken eksiklikler ne varsa çalışmalarıma başlayacağım” dedi.

 

Kendi görüşlerini açıklayan Yediyıldız’a gazeteciler önemli sorular yöneltti.  Sağlık ve hukuk  konusunda kendisine sorulan soruları cevaplayan Yediyıldız, yerel basının sorunları konusunda sorduğumuz soruları da dosya halinde kendisine verilmesini ve bu sorunları meclise ve ilgili bakanlığa sunarak sorunların çözülmesine yardımcı olacağı sözünü verdi.

 

Toplantı sonrası sahur yemeği yenildikten sonra toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.  


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
38 Milletvekili adayı listeden çıkarıldı..Önceki Haber

38 Milletvekili adayı listeden çıkarıl...

Boztepe’ye konforlu alternatif yol..Sonraki Haber

Boztepe’ye konforlu alternatif yol..

Facebook Yorum

Yorum Yazın