29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
İnka Tescil İnternet Hizmetleri
İnka Tescil İnternet Hizmetleri

81 İlde şehit ve gazilere Madalya takdim edildi..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
81 İlde şehit ve gazilere Madalya takdim edildi..
Bugün Türkiye genelinde aynı eş zamanda 81 vilayette Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih töreni yapıldı. Cumhurbaşkanlığınca “Devlet Övünç Madalyası ve Beratı” verilmesine karar verilen şehit yakınlarına ve gazilere, Devlet Övünç Madalyası ve Berat’ları, düzenlenen törenle tevcih edildi. Ordu valisi Tuncay Sonel, şehit ver gazi yakınlarına “Sizler bizim başımızın tacısınız” dedi..

Ordu Valiliği Toplantı Salonunda düzenlenen törene, Vali Tuncay Sonel’in yanı sıra Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, ODÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, Vali Yardımcıları Ekrem Ballı, Bayram Gale, Gökhan İkitemur, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş,  İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Gazi Demir, Askerlik Şube Başkanı ve Garnizon Komutanı Binbaşı Ahmet Meydan,  Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ender Yanık, şehit aileleri ve gaziler katıldı.

Törende, 22 Ocak 2016 tarihinde Şırnak İli Cizre İlçesinde bölücü terör örgütü mensuplarıyla girilen silahlı çatışmada şehit düşen Polis memuru Bayram Özdere, 21 Nisan 2017 tarihinde Şırnak ili Bestler Deresi kırsalında bölücü terör örgütü mensuplarıyla girilen silahlı çatışmada şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş İslam Çubuk, 6 Haziran 2017 tarihinde Van İli Başkale İlçesi kırsalında bölücü terör örgütü mensupları ile girilen silahlı çatışmada şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Sabri Eryeler, 17 Ekim 2011 tarihinde Şırnak’ta Gazi olan Polis memuru Ali Kılıçoğlu, 3 Ekim 2016 tarihinde Diyarbakır’ın Lice İlçesi kırsalında Abalı Karakoluna atılan el bombasının patlaması sonucu Gazi olan Jandarma Komando Uzman Çavuş Ali Temel Sayan, 1 Ekim 2016 tarihinde Hakkari’nin Çukurca ilçesi kırsalına bağlı Güvendağ Bölgesi Dağbaşı Tepe Karakoluna yapılan havan saldırısı sırasında Gazi olan İstihkam Uzman Çavuş Yücel Şahin'in Devlet Övünç Madalyası ve Beratı, Vali Tuncay Sonel ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler tarafından takdim edildi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende bir konuşma yapan Vali Tuncay Sonel, törene katılan şehit yakınları ve gazilere Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını iletti.

Şehit yakınlarına ve gazilere, “Sizler bizim başımızın tacısınız” diyen Vali Tuncay Sonel, devletin kapılarının kendilerine her daim açık olduğunu hatırlattı.

Şehitlik mertebesinin yüce bir mertebe olduğunu belirten Vali Sonel, “Bugün, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde ve 81 İlimizde Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni gerçekleştiriliyor. Canlarını aziz vatanımıza, bu topraklara seve seve feda eden, siz değerli şehit ailelerimizin yakınlarına, yine bedenlerini bu vatan uğruna feda eden kahraman gazilerimize Devlet Övünç Madalyası ve Beratı takdim edilecektir. Hepimiz sizlerin yanınızdayız. Bu güzel evlatlar bizim de evlatlarımız, bu analar bizim analarımız, bu teyzeler bizim teyzelerimiz, bu kahraman gazi kardeşlerimiz bizim kardeşlerimiz. Biz bunu yılın belirli gün ve haftalarında değil, yılın her anı size devletimizin kapısı, şefkati, güler yüzü, sıcaklığı her daim açık. Bu topraklara canını veren tüm ecdadımızı, şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi şükranla, minnetle, rahmetle anıyoruz ve tekrar ediyoruz, sizler hepimizin başımızın tacısınız. Sizlere sağlıklı, mutlu, huzurlu günler temenni ediyoruz.

İnşallah Sayın Cumhurbaşkanımızın adına takdim edeceğimiz övünç madalyasını ve beratını hep beraber taşıyacağız” diye konuştu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
KESTANE BALINA ONAY İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI..Önceki Haber

KESTANE BALINA ONAY İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞL...

Akören Mahallesi OSKİ’ye sesleniyor.. “Suyumuzu kesmeyin..”Sonraki Haber

Akören Mahallesi OSKİ’ye sesleniyor.. “S...

Facebook Yorum

Yorum Yazın