AŞKIN KANDİL - evde kal

65 yaş üstü vatandaşlara hizmet, hürmet ve yardım..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
65 yaş üstü vatandaşlara hizmet, hürmet ve yardım..
Ordu Büyük Şehir Belediyesi yaşlı vatandaşlara hizmet, hürmet ve yardım etmeyi kendisine vazife edinmeye devam ediyor. Ancak, Altınordu ilçesinde Şarkiye Mahallesinde bulunan 65 yaş üstü yaşlılara yapılan yardım dağıtımına Mahalle muhtarı Emre Yayla bizzat kendisi de eşlik ederek yardımcı oldu. Ordu Büyük Şehir Belediyesinin yaptığı bu yardımlardan insanların çok mutlu ve memnun kaldıkları görülüyor.

Bazı kişilerin ise bu yardımların yapıldığı sırada siyasi ayırım yaptıkları iddiaları gündeme gelse de biz yetkilileri uyarıyoruz. Sakın böyle bir yardım yaparken siyasi ve parti ayırımı yaparsanız, yaşlıların duası yerine bedduasını alırsınız. Bizler sadece uyarıyoruz ve hatırlatıyoruz.

19 ilçede 65 yaş üstü 1.206 vatandaşın ev temizliğinden tadilatına, psikolojik desteğinden kuaför ihtiyacına kadar birçok alanda hizmet veren Ordu Büyükşehir Belediyesi, son zamanda ülkede görülen Corona Virüs dolayısı ile virüsün hedef kitlesi olan yaşlı vatandaşlar için tedbir alıyor.

Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi, 65 yaş üstü vatandaşların evlerinde dezenfekte işlemleri yapıyor ve içerisinde birçok temizlik ürünün yer aldığı hijyen kolisini dağıtıyor. Ordu Büyükşehir Belediyesi böylelikle hedef kitle olan yaşlı vatandaşların virüsten korunmasını sağlıyor.

“HER ZAMAN BÜYÜKLERİMİZİN YANINDA OLACAĞIZ”

İçerisinde birçok temizlik ürünün bulunduğu hijyen paketinin dağıtımının yapıldığını söyleyen Sosyal Hizmetler ve Muhtarlık İşleri Daire Başkanı Bekir Karakış, “Son zamanlarda ülkemizde etkisini gösteren Corona Virüs neticesinde risk altında olan 65 yaş üstü vatandaşlarımızı ziyaret ederek içerisinde birçok temizlik ürününün bulunduğu hijyen paketinin dağıtımını yapıyor ve evlerinde dezenfekte işlemi de gerçekleştiriyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımızın bu konudaki hassasiyeti çok fazla. Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman büyüklerimizin yanında olacağız” dedi.

“EVLERİNDE DEZENFEKSİYON ÇALIŞMASI GERÇEKLEŞTİRİYORUZ”

Çalışmaların titizlikle yürütüleceğini belirten Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Sefa Okutucu, “İlimizde yaşayan 65 yaş üstü vatandaşlarımızın sağlıklı ortamlarda yaşamaları için evlerinde dezenfeksiyon çalışması gerçekleştiriyoruz. Ayrıca onlara hijyen kolisi de dağıtarak temizliklerini daha rahat yapmalarını sağlıyoruz. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’in bu konudaki hassasiyetle çalışmalarımızı titizlikle yürüteceğiz” şeklinde konuştu.

 

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ordu’da şehitler dualarla yâd edilerek anıldı..Önceki Haber

Ordu’da şehitler dualarla yâd edilerek a...

Milletvekilleri evlerinde karantinaya aldılar..Sonraki Haber

Milletvekilleri evlerinde karantinaya al...

Facebook Yorum

Yorum Yazın