AŞKIN KANDİL - evde kal

60 Yaş üstü vatandaşlara sokak yasak, dolmuş ücretli..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
60 Yaş üstü vatandaşlara sokak yasak, dolmuş ücretli..
Bir çok vatandaşların Koronavirüs nedeniyle sokağa çıkmaları konusunda 60 yaş üstü vatandaşların toplu taşıma aracına binmelerine sosyal medyada gösterilen tepkiler nihayet ses getirdi. Yapılan paylaşımlar ve gösterilen tepkilere karşı iç işleri bakanlığının açıklamasına göre Ordu Büyük Şehir Belediyesi de toplu taşımaya ücretsiz binişleri nasılsa sokağa çıma yasağı var diyerek şimdilik askıya aldı. Ancak, araca almama gibi bir sorun yok. Şayet, dolmuşa binen kişiler ücretlerini kendileri ödeyecekler. Yaşlı vatandaşlara sokağa çıkma “EVDE KAL” uyarıları yapılıyor.

İç İşleri bakanlığından son olarak yapılan açıklamaya göre, uygulama bu gece saat 24.00’den sonra başlayacak ve yasaklara uymayanlar hakkında yasal işlem yapılacağı belirtildi.

Ordu Büyük Şehir Belediyesi genel sekreter yardımcısı Bülent Şişman Koronavirüs çalışmaları ile ilgili yaptığı hijyenik temizlik çalışmalarında, 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkmaları toplu taşımalardan ücretsiz yararlanmaması konusunda kendisine dün sorulan bir soruda şunları ifade etmişti :,“Toplu taşıma kullanan insanlarımızın çok daha dikkatli olmaları gerekiyor. Özellikle 60 yaş üzeri vatandaşlarımızın uzmanların da önerdiği gibi dışarıya çıkmayıp evde oturmaları son derece önem arz ediyor.  Bu insanlarımızın toplu bir şekilde oturmaları ve birbirlerine yaklaşmamaları gerekiyor. Vatandaşlarımızın virüsü hem kendilerine, hem  başkalarına bulaştırmamak  için daha dikkatli olmaları gerekiyor” dedi.

80 bin yolcu10 bine düştü..

    Toplu  taşımalarda yolcu sayıların günden güne oldukça azaldığını ifade eden Şişman, “Günde 80 bin yolcu  taşınıyordu. Bu sayı şu an 10 civarına kadar düştü. Saat 21.30’dan sonra toplu taşıma araçları çalışmayacak. Bazı vatandaşlarımızdan tepki geliyor. 60-65 yaş üstü vatandaşların toplu taşıma aracına bindirilmemesi isteniyor. Bizim Belediye olarak böyle bir yaptırım uygulamamız mümkün değil, çünkü, bir Belediye olarak vatandaşların seyahat etme özgürlüğünü kısıtlayamayız. Ancak, valilikten veya hıfzısıha kurullarından böyle bir talimat gelirse bizde bunlara elbette ki uyacağız. Bunun maalesef kamu idaresi tarafından yapılması gerekiyor. Şu ana kadar herhangi bir talimat gelmiş değil. Biz gelen talimatları sayın Valimize iletiyoruz. Böyle bir talimat gelirse, uygular ve biz de vatandaşlarımıza bildireceğiz” dedi..


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Gürgentepe Belediye başkanı Yaşar Şahin’den ana avrat küfür ve hakaretler..Önceki Haber

Gürgentepe Belediye başkanı Yaşar Şahin’...

65 Yaş ve kronik rahatsızlığı olan hastalara duyuru..Sonraki Haber

65 Yaş ve kronik rahatsızlığı olan hasta...

Facebook Yorum

Yorum Yazın