2 -AŞ. ŞEHİR KADINLAR GÜNÜ
3- İnka Tescil SECCADE YAN TARAF
4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF

50 SPORCU YARIŞTI.. CİRİTÇİLER NEFES KESTİ..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
50 SPORCU YARIŞTI.. CİRİTÇİLER NEFES KESTİ..
Hasbahçede yapılan yaz etkinlikleri proğramında Kağıthane'de Sadabad Yaz Etkinlikleri kapsamında, Atlı Cirit Şöleni düzenlendi. Farklı illerden gelen 50 sporcunun katıldığı şölende sporcular kıyasıya mücadele ederken, alanda bulunan İstanbullular heyecan dolu dakikalar yaşadı.

 

 

Kağıthane Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Sadabad Yaz Etkinlikleri kapsamında, Atlı Cirit Şöleni gerçekleştirildi. Bu yıl 22'ncisi düzenlenen etkinliğe; Erzurum, Erzincan, Uşak ve Sivas’tan toplam 50 sporcu katıldı. Hasbahçe Mesire Alanı'nda bulunan Cirit Sahası'nda oynanan müsabakalarda sporcular kıyasıya mücadele ederken, yarışlarda heyecan bir hayli yüksekti. Müsabakalar sonrasında ise Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, katılımcılara kupa ve madalyalarını takdim etti.

 

 

 “KağıthaneliVatandaşlarımz Geleneksel Sporlarımızı Doya Doya Yaşıyor”

 

Geleneksel sporları yaşatma açısından önemli bir etkinlik olduğunu belirten Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, “ Sadabad Yaz Etkinlikleri çerçevesinde geleneksel sporlarımızı, Anadolu’nun dört bir yanından gelmiş sporcularımız bugün Kağıthanelilere ve İstanbullulara sundular. Bu güzel etkinliği sahiplenen ve burada bulunan tüm Kağıthanelilere ve İstanbullulara çok teşekkür ediyoruz. Geçtiğimiz haftada geleneksel okçuluk ve modern okçuluk müsabakalarını birlikte takip ettik. Önümüzdeki hafta da yağlı güreşleri yine bu alanda sürdürmüş olacağız. Yağlı güreşlerle, ciritle, okçulukla Kağıthaneliler doya doya geleneksel sporlarımızı yaşıyorlar” diye konuştu.

 

 

Oyuncu Cemal Hünal Gösteri Yaptı..

 

Hasbahçe Mesire Alanı Cirit Sahasındaki cirit şölenine, Oyuncu Cemal Hünal da katılarak atlı bir gösteri sergiledi. Atın üstünde ok atma ve kılıçla yarma gibi gösteriler yapan Hünal, performansıyla izleyicilerden alkış topladı.

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
NİHAT HATİPOĞLU RAMAZAN ÖNCESİ RUHUMUZU DİNLETECEK..Önceki Haber

NİHAT HATİPOĞLU RAMAZAN ÖNCESİ RUHUMUZU...

Bahçeli 10 Temmuz için ısrarlı..Sonraki Haber

Bahçeli 10 Temmuz için ısrarlı..

Facebook Yorum

Yorum Yazın