AŞKIN KANDİL - evde kal

300 metrelik uzaklaştırma kontrol kararına uymadı tutuklandı.

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
300 metrelik uzaklaştırma kontrol kararına uymadı tutuklandı.
Ordu’nun Çaybaşı ilçesinde Göksu Mahallesi Kepçeli yaylasında bulunan katı atık bertaraf tesislerinde ilginç olaylar yaşanmaya başlandı. Daha önce tesislere yaklaşmaması için mahkeme tarafından hakkında iki kez en az tesislere 300 metre uzaklaştırma kararı olan ve bu kararı ihlal eden Mahalle sakinlerinden Mahalle halkının “EMİNE ABLASI” olarak tanınan 53 yaşındaki Emine Elik bugün çıkarıldığı Ünye Sulh ceza hakimliği tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi..

Tutuklanan Emine Elik hakkında daha önce mahkeme kararı ile çöp tesislerine 300 metreden fazla yaklaşmaması için mahkeme kararı olduğu halde Elik’in yasakları dinlemeyerek tesislere en az 10 metre olmak ve iki kez yaklaştığı tespit edildi.

TAPULU ARAZİSİNE GİDEMEDİ..

Adli kontrol kararını ihlal ettiği gerekçesiyle tutuklanan Emine Elik, mahkemedeki ifadesinde, “Benim çöp tesisinin yanında tapulu arazim var. Buraya daha önce çadır kurarak, hayvanlarımı otlatıyor ve tarlamı imar etmek için gidiyordum. Yol çöp tesislerinin yakından geçtiği için çadırımın yıkılacağını duydum ve o mahalde bulunuyordum. Adli kontrol kararına da bu nedenle itirazda bulunmuştum. Yasağı ihlal ettiğimi bilemedim. Bilseydim gitmezdim. Hakkımda istenen tutuklama talebini kabul etmiyorum”dedi..

TUTUKLANMASINA KARAR VERİLDİ..

Şüpheli Emine Elik’in çalışma hürriyetini ihlal ettiği gerekçesiyle Ünye C. Savcılığı tarafından yapılan tutuklama kararına uyan Sulh Ceza mahkemesi, şüpheli Emine Elik’in uzaklaştırma kararı verilirken dosya içersinde üzerine kayıtlı tapulu arazisi olduğuna dair bir belgenin bulunmadığı ve adli kontrol tedbirini iki kez ihlal ettiği gerekçesiyle tutuklanmasına karar verdi.

TAPU KAYITLARI VE İTİRAZ..

Şüpheli Emine Elik’in İkizce Yoğunoluk Enağızlı Mahallesi, Kendirlik mevkiinde 761 ada, 3 Nolu parselde 1673 m2 eşi Ahmet Elik adına kayıtlı tapulu tarla arazisinin olduğunu ibraz etti.  Tutuklama kararına Elik’in vekili avukat Ali Günaydın’ın 7 gün içersinde itiraz etme süresi olduğu ve karara itiraz edileceği belirtildi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Başkan Şahin’in görevinden alınmasını ve can güvenliği istedi.Önceki Haber

Başkan Şahin’in görevinden alınmasını ve...

Ankara’dan haber geldi.. Ordu’ya 160 işçi alınacak..Sonraki Haber

Ankara’dan haber geldi.. Ordu’ya 160 işç...

Facebook Yorum

Yorum Yazın