AŞKIN KANDİL - evde kal

24 saat nezarette yatan meclis üyesi AKP’den istifa etti..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
24 saat nezarette yatan meclis üyesi AKP’den istifa etti..
AKP’nin Çaybaşı Belediye meclis üyesi olan Sami Midilli partisinden istifa etti.. Ordu’nun Çaybaşı ilçesi İlküvez Mahallesi Göksun mevkiinde Yoğunoluk-Akpınar, yol ayırımında Ordu Büyük Şehir Belediyesi tarafından kurulan katı atık Bertaraf tesisinde yaşanan çöp olayında köy halkına destek veren ve yetkililerin çöp sorunu konusunda inandırıcı olmadığı ve yapılan eyleme destek verdiği için AK Parti meclis üyeliğinden istifa etti İstaifa eden Midilli görevine bağımsız meclis üyesi olarak devam edeceğini belirterek, “Bundan böyle yalan söyleyerek AK Partiyi savunamam” dedi..

Çaybaşı ilçesinde çöp sorunu gündeme geldikten sonra yaklaşık 100 üyenin AK Parti teşkilatından  istifa ettikleri ve istifaların halen de devam ettiği belirtiliyor. Son olarak meclis üyesi Sami Midilli’de çöp olayı konusunda çevrede oturan vatandaşlar tarafından büyük tepki gösteriliyor diye partisinden istifa ettiğini bugün sosyal medyada paylaşarak açıkladı.

VATANDAŞLARIMIZA KARŞI EZİK DURUMDAYIM..

Sami Midilli partisinden istifa nedenlerini şöyle açıkladı : “Ordu Büyük Şehir Belediyesinin bizim başımıza bela gördüğü çöp belasından kurtulamıyoruz.  Çöp sorunu ile ilgili olarak Büyük Şehir Belediye başkanımız ve meclis üyesi arkadaşlarımızla bu konuyu defalarca görüştük ama, beni kimi anladı, kimi anlamadı. Bende tecrübeli bir AK Partili olarak seçildiğim vatandaşlarımızın karşısında ezik durumda kaldığım için yaklaşık 13 yıldır üyesi bulunduğum AK Partiden istifa ediyorum. Meclis üyeliğimi de bağımsız olarak devam ettirmek istiyorum”dedi..

“YALAN SÖYLEYİP, AKP’Yİ SAVUNAMAM”

24 SAAT NEZARETTE YATTI..

Sami Midilli çöp olayının yöreye ve yaylalara büyük zararlar verdiğini ifade ederek, “Yaylalarımızda derelerimizde, hayvanlarımızın su içecekleri yerler tamamen bitti Büyük Şehir OSKİ genel müdürlüğü aldığı numuneleri zehir gibi suların temiz çıktığını söylüyor. Kendimizin Samsun il sağlık müdürlüğüne götürdüğümüz suların hayvanların dahi içemeyeceğini söylediği halde, bizim Ordu sağlık müdürlüğü temiz raporu veriyor. Ben daha bu vatandaşın önünde ne diye yalan söyleyeceğimi ve koltuk sevdası için hala daha AK Partiyi mi savunacağım. 85 gündür, Yaylalarda geceli gündüzlü nöbet tutuyorum. Darbe gibi olayları yaşadık. Askerlerle insanların uyum sağlamaları için aracılık yaptım ön planda oldum. İnsanlarla askerleri karşı karşıya getirmemek için engelleri aştım. İyilik yaptığım halde beni göz altına aldılar. Karakolda 3-4 kez ifade verdim 24 saat nezarette kaldım. Bu olaylar karşısında büyüklerimiz burada siyaset var dediler. O kış kar şartları altonda Allah bize sabır verdi. Elerini vicdanlarına koysunlar Allahını sevenler bu işe bir çare bulsunlar, benim gibi bir başkaları istifa AK Partiden etmesinler” dedi..


 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 2
  KIZGIN
Gülyalı Belediye başkanı Ulaş Tepe isyan etti..Önceki Haber

Gülyalı Belediye başkanı Ulaş Tepe isyan...

Öpüşmek Coronavirüs engeline takılmıyor.Sonraki Haber

Öpüşmek Coronavirüs engeline takılmıyor.

Facebook Yorum

Yorum Yazın