3- İnka Tescil SECCADE YAN TARAF
4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri SECCADE YAN TARAF

2021 yılı için memur ek zam verilmeli..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
2021 yılı için memur ek zam verilmeli..
Kamu-Sen Ordu il temsilcisi Fatih Galender ZENGİN, bir basın açıklaması yaparak, 2021 yılı için reva görülen %3+3'lük artışın yaşanan ekonomik gelişmeler çerçevesinde yetersiz kaldığı bir gerçektir. Kamu çalışanları memura ek zam yapılması zaruriyet olmuştur.

Kamu çalışanlarımızın bütün beklentilerini yakından takip ediyor ve çözüm odaklı olarak çaba sarf ediyoruz. İşte bu sorunlardan birisi olan ekonomik gerçekleri dile getirmek ve 2021 yılı için belirlenen %3+3 zammın yetersiz kaldığını bir kez daha meydana çıkmıştır. Ek zam beklentisinin üstüne basa basa vurguluyoruz.

Kamu çalışanlarımızın kayıpları telafi edilmeli, gerekirse toplu sözleşme masası yeniden kurulmalı ve memurlarımıza ek zam verilmelidir.

Çalışanların ve emeklilerin insan onuruna yaraşır bir hayat sürebilmeleri ve aile sorumluluklarını yerine getirebilmeleri için sosyal taraflarla birlikte asgari geçim düzeyinin belirlenmesi gerekmektedir.

Memur ve  açlık sınırının altında aylık alan emeklilerin asgari ücret bir yana açlık sınırının altında aylığa mahkum edilmeleri utanç vericidir.

Merkez Bankasının 2021 yılı enflasyon beklentisi % 9.4’tür. Bu durumda memur ve emeklilerin 2021 yılı için de enflasyon altında kalacağının ispatıdır. Bu nedenle toplu sözleşme revize edilerek yıllardan beri büyümeden pay alamayan memurların aylıklarına 2021 yılı için enflasyon üzerinde artış yapılmalıdır.

Bu konudaki ısrarımız aylardan beri süregelmektedir. Yaşanan gelişmeler bizleri haklı çıkarmıştır. Bu nedenle ek zam konusundaki ısrarımız bundan sonra da devam edecektir. 

Bu zam talebimiz yetkililerimizi de harekete geçirecek ve milyonlarca kamu çalışanı, emekli ve ailelerini sevindirecek bir karara imza atacaklardır.

Fatih Galender ZENGİN

Türkiye kamu -Sen Ordu il temsilcisi


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
TDP. Ordu İl başkanlığına İlhan Kaya atandı..Önceki Haber

TDP. Ordu İl başkanlığına İlhan Kaya ata...

Çevre Bakanı geldi, çeşitli projeler açıkladı..Sonraki Haber

Çevre Bakanı geldi, çeşitli projeler açı...

Facebook Yorum

Yorum Yazın