100 Bin dolarlık rüşvet verilen kaçak binalar yıklıyor!..

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
100 Bin dolarlık rüşvet verilen kaçak binalar yıklıyor!..
Ordu’nun Ulubey ilçesi Refahiye Mahallesinde Devletin Orman arazisine yapılan kaçak 7 katlı bina ve yanındaki ek binalar için Orman işletme müdürlüğü yıkım kararı almıştı. Kaçak binaların yıkımı başladı. Ancak aradaki 100 bin dolar rüşvet iddiası da boşa mı gitti, yoksa yalan mı oldu?

Hüseyin Yılmaz adlı vatandaş tarafından Ulubey Belediye başkanı İsa Türkcan’a 100 bin dolar vererek kaçak binaların yapımına göz yumulduğu iddialarının açıklanmasından sonra mahkeme kararı ile Orman işletme müdürlüğü yıkım için açtığı  ihale işinden 1 milyon 477 bin 240 TL. kazanacak.

İŞTE O BİNALARIN YIKIMINA BAŞLANDI..

Bundan 3 yıl önce Ordu'nun Ulubey İlçesi Refahiye Mahallesi'nde şadırvan ve mescit yapımıyla başlayan inşaat 7 katlı otel binası kaçak olduğu için mahkemeye intikal etmiş ve Mahkeme de binayı Orman işletme müdürlüğüne devir ederek kaçak bina macerası  yıkım kararı ile son bulmuştu.
Ulubey Gürgentepe kara yolu kenarında Orman işletme Müdürlüğüne ait alanda yapılan  1'i 7 katlı otel 3 ayrı bina daha sonra mahkemelik oldu.  Binaların Orman Müdürlüğü arazisine  izinsiz yapıldığı ileri sürüldü.
Ulubey Belediyesi, Karayolları 7. Bölge müdürlüğü ve Orman işletme müdürlüğü tarafından  mahkemeye dava açıldı. Mahkeme, Hüseyin Yılmaz tarafından yapılan binaların Orman İşletme Müdürlüğüne devrine karar vermiş ve yıkım kararı alınmıştı. Ayrıca, mahkeme masrafları ve avukatlık vekalet ücretlerinin binayı yapan Hüseyin Yılmaz'ın üzerine bırakılması kararı vermişti.

Bu iddialar ve yapılanlar gerçekten yenilir, yutulur cinsten değil. Kaçak binanın yapımı hakkında son 3 yılda YÖN gazetesi olarak ihbar niteliğinde tam 9 kez haber yayınlamış ve yetkilileri uyarmıştık.  Sonunda mahkeme kararını verdi ve kaçak bina Orman işletme genel müdürlüğüne devredildi. Sonra da yıkım kararı verildi.

100 BİN DOLAR RÜŞVET İDDİALARI NE OLDU?

Binayı kaçak olarak Devletin Orman arazisine yapan Hüseyin Yılmaz adlı vatandaş, bu konuda Ulubey Belediye başkanı İsa Türkcan’a, “100 BİN DOLAR RÜŞVET VERDİM..”diye beyanlarda bulunmuş ve video yayınlamıştı.

“ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ VATANDAŞIN YAPTIRDIĞI BİNALARA EL KOYDU” şeklindeki  başlığı ile yerel bir gazeteye beyanat vererek kendisini haklı göstermeye çalışan  Hüseyin Yılmaz, çok ilginç iddialar ortaya atarken, Ulubey Belediye başkanı İsa Türkcan’a 100 bin dolar rüşvet verdiğini ve ayrıca  2 milyon TL. daha istediğini ve parayı verirken yanında olan kişilerin isimlerini de kodlaması dikkat çekti. Şimdi olayda adı geçen Ulubey Belediye başkanı İsa Türkcan bu konuda bir açıklama, yalanlama veya  doğrulama yapacak mı? Aksi taktirde sessiz kalırsa bu iddialar doğru kabul edilebilir diyoruz. Şimdi bu rüşvet iddiaları ne olacak?

Doğru mu*

Yalan veya yanlış mı?

İftira mı?

Şimdi kamu oyu bunun cevabını bekliyor

O RÜŞVET HABERİNİN VİDEOSU İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKİ TIKLAYIN..

https://www.yongazetesi.com/haber/akpli-aday-isa-turkcan-hakkinda-gundemi-sarsan-rusvet-skandali-16033

 

 


Vali Muammer EROL’un Anneler günü mesajı..Önceki Haber

Vali Muammer EROL’un Anneler günü mesaj...

Büyük Şehir Belediyesinden Anneler günü süprizi..Sonraki Haber

Büyük Şehir Belediyesinden Anneler günü...