2 - TEKNOFEST
4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

10 yıl önce yıkım kararı verilen köprü hala neden yıkılmıyor?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
10 yıl önce yıkım kararı verilen köprü hala neden yıkılmıyor?
Ordu’nun Altınordu ilçesine bağlı, Kovancı Mahallesi sınırları içersinde kalan ve Melet ırmağı üzerinde HES inşaatları yapan “Melet Enerji Elektrik, üterim ve Tic. AŞ.” tarafından kullanılan eski, kullanışsız, yasalara ve günümüz şartları ile sel baskınlarına uygun olmayan köprü için bütün resmi kurumlar tarafından yıkım emri verilen köprünün hala yıkılmayışı çevrede oturan vatandaşların korkulu rüyası haline geldi. Her an felakete hazır olan tek bir köprü, tek bir şirkete hizmet vermesine kimler göz yumuyor?

Ordu Büyük Şehir olmadan önce yapılan köprünün 2010 yılında Devlet Su işleri 7. bölge müdürlüğü  tarafından Ordu valiliğine yazılan resmi yazıda köprünün can ve mal güvenliği olmadığı ve suyun akışının engellenmesi nedeniyle adı geçen köprünün ilgili firma tarafından kaldırılması gerektiği konusunda resmi bir yazı gönderildiği halde yetkili kurumların görevlerini hala yerine getirmedikleri görülmektedir.

RESMİ KURUMLARIN TALİMATI YERİNE GETİRİLMİYOR.

Her yağmur yağdığında sel tehlikesi yaşayan ve çevreye vereceği zarar ve yaşanması muhtemel can ve mal kaybı olacağı  korku ve endişesi ile Mahalle halkının şikayetlerine neden olan yıkım kararı “Melet Enerji Elektrik, üterim ve Tic. AŞ.”ye 17.02.2012 tarih ve 303 sayılı yazı ile tebliği edilmiş, Orman ve Su işleri bakanlığı yine 06.01.2012 tarih ve 56 sayılı yazısı ile Ordu valiliğine tebliğ etmiş, Tarım ve Orman bakanlığı 06.11.2020 tarih ve 702176 sayılı yazısı ile  Cimer şikayetçi dilekçe sahibine yıkım işinin Belediyelerin yetkili olduğunu bildirir yazı gönderildiği halde söz  konusu resmi kurumların emirleri  bu zamana kadar yerine getirilmemiştir.

Bu emir ve talimatları yerine getirmeyenler yarın yaşanması muhtemel büyük felaketlerin de hesabını mutlaka ödemek zorundadırlar.

TEHLİKE VE FELAKAT HER AN GELEBİLİR..

Her yağmur yağdığında ve sel olaylarının yaşandığında çevrede oturan veya bu köprü üzerine “Şantiye sahası görevliler dışında kullanılması tehlikeli ve yasaktır” tabelası asıldığı halde hala köprünün sadece bir şirkete hizmet etmesi için yıkılmasına göz yumulması her an yaşanacak bir felakete davetiye çıkarmak demektir.

Haber içeriğinde paylaştığımız resmi kurumların emir ve talimat yazıları tekrar incelenerek yetkililerin derhal gereğini yerine getirmeleri ile felaketin önüne geçilmiş olacaktır.

BİR ÇOK MEDYADA GÜNDEME GELMİŞTİ..

Hatta geçtiğimiz günlerde bir çok görsel ve yazılı basında da gündeme getirilen bu köprünün tüm tehlikeli boyutları haberlerle, fotoğraf ve videolarla yayınlanarak yetkililerin dikkatlerine sunulduğu halde maalesef şu an haberimiz yayına  hazırladığımız ana kadar hiçbir yetkili kurumdan ses çıkmadı.

Şayet bundan böyle basın olarak gündeme getirdiğimiz böylesi önemli konuları ciddiye almayan  sorumlu yetkililer, yaşanabilecek bir felaketin de baş sorumlusu olacaktır..


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Altınordu’da yağmur hasarı en az zararla atlatıldı..Önceki Haber

Altınordu’da yağmur hasarı en az zararla...

BAŞKAN GÜLER: “TOHUMLARIMIZI KORUMA ALTINA ALACAĞIZ”Sonraki Haber

BAŞKAN GÜLER: “TOHUMLARIMIZI KORUMA ALTI...

Haber Yorumları

 • Mehmet Resuloğlu10-08-2021 14:48

  Doğru haber, bahsi geçen yerde 3 adet ihtiyar yaşıyor. Selden ve köprü den dolayı başları na birşey gelirse durum vahim. Birileri bunun hesabını veremez...

Facebook Yorum

Yorum Yazın