AŞKIN KANDİL - evde kal

10 Ocak çalışan gazeteciler günü kutlandı..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
10 Ocak çalışan gazeteciler günü kutlandı..
Ordu Valiliği, Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Altınordu Belediyesince düzenlenen “Çalışan Gazeteciler Günü” kutlama etkinliğine, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ile birlikte Vali Seddar Yavuz, Altınordu Belediye Başkan Vekili İsa Hitaloğlu, Ordu’lu gazeteciler ve Ordu genelindeki ilçelerde görev yapan gazeteciler katıldı. Kahvaltı sonrası bir konuşma yapan Ordu valisi Seddar Yavuz ile Büyük Şehir Belediye başkanı Hilmi Güler, günün mana ve önemine binaen birer konuşma yaptılar. Basının sorunları konusunda gazetecilere söz verilmeyerek sıradan bir gün olarak kutlandı.

VALİ YAVUZ, “10 YIL SONRA SAMSUN’LA YARIŞIRIZ..

Ordu Valisi Seddar Yavuz programda yaptığı konuşmada, Ordu basınının önemine değinerek, Ordu ile Giresun  birleşerek on yıl içersinde Samsun’la yarışacak duruma gelebileceğini ifade ederek,  “Ordu vizyonunun gelişimine sunduğunuz katkılar için siz basın mensubu arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Ordu olarak olumlu örneklere, iyi uygulamalara ve mülki uygulamaların teşvik edilmesine son derece ihtiyacımız var. Bizim iyiliği çoğaltmaya, güzelliği artırmaya, gönül almaya ihtiyacımız var.. Ordu’nun geleceğine olan inancımız tam. 10 Ocak’ın aynı zamanda İdareciler Günü olduğunu hatırlatırken, hepinizi tebrik ediyorum” diye konuştu.

 

 

BAŞKAN GÜLER, “BASINI AİLEMİZİN EN AKTİF GÖZLEMCİLERİ OLARAK GÖRÜYORUZ”

Basın mensuplarıyla yeni dönemde güzel işler yaparak Ordu’yu örnek bir şehir haline getirebileceklerini söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Çok namuslu, dürüst, şeffaf bir aile olarak, basın mensuplarıyla Ordumuz çok iyi noktalara geldi. Yeni dönemde de birlikte güzel çalışmalar yapacağız. Basın bizim gözümüz, kulağımız, beynimiz aynı zamanda da vicdanımız. Yeni dönemde çok şeyler bekliyoruz. Basını ailemizin en aktif gözlemcileri olarak görüyoruz. Ordu’yu birlikte örnek şehir yapabiliriz. Büyük bir emek sarf ediyoruz. Sizlere bütün imkânlarımızı açmaya hazırız. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nüzü kutluyor, ahirete intikal eden çalışan gazetecilerimizi de rahmetle anıyorum” dedi.

 

ATİLLA ŞİMŞEK, “GAZETECİLİK ZOR VE MEŞAKKATLİ”

Programda  en yaşlı gazeteci olarak sadece Atilla Şimşek’e söz verilerek başka bir gazetecilere  söz hakkı verilmedi. Yarım asrı aşkın süredir mesleğin içinde yer aldığını söyleyen gazeteci Atilla Şimşek ise “Gazetecilik zor, meşakkatli bir iş. Mesleğe başlayalı 60 yıl oldu. Bu mesleğe matbaadan başladık, bugüne kadar geldik. İnşallah uzun yıllar birlikte olmayı diliyorum. Mutlu olun, saygı ve sevgi görün” şeklinde konuştu.

“Çalışan Gazeteciler Günü” kutlama etkinliği, programa katılan basın mensuplarına günün anısına hazırlanan hediyelerin takdim edilmesi ile sona erdi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
“10 Ocak gazeteciler gününüz kutlu olsun”Önceki Haber

“10 Ocak gazeteciler gününüz kutlu olsun...

Gazeteciler gününün sürpriz sanatçısı..Sonraki Haber

Gazeteciler gününün sürpriz sanatçısı..

Facebook Yorum

Yorum Yazın